Hudební časopis zdarma ke stažení

App Store Google Play

Novinky

Co se děje

Redakční tipy

Headparáda

Headliner

Vojtěch Dyk

Rozhovor

Elis

Start

Čerstvé (z)boží

Portrét

Enter Shikari

Headliner

Eminem

Enface

Korben Dallas

Rozhovor

Živé kvety

Anketa

Nominace na čtenářskou desku roku 2014

Anketa

Nominace na čtenářskou desku roku 2014

Story

Mark Ronson

Vzpomínáme

Zůstala po nich muzika

Rozloučení

Joe Cocker

TOP

10 vět, které by muzikanti neměli říkat

Story

Scott Stapp

Story

Moby

Portrét

Charli XCX

Výročí

Tom Waits

Po stopách

Kdo je Mirek Tabák?

Odhalení

Petr Ostrouchov

Výročí

Tina Turner

Nominace

Cena Apollo

Rozhovor

Josef Sedloň

 • RectangleGraphicLine

  text EVA KOCIÁNOVÁ

  foto ARCHIV PALÁC AKROPOLIS

  GraphicLine

  Josef Sedloň

  PolygonPolygonPolygon
  Polygon
   

  5

  GraphicLine
   

  rozhovor

  1

  PolygonPolygonPolygonPolygonPolygonPolygonPolygonPolygonPolygon
   
   
   
   
   
   
   
   
   
  PolygonPolygonPolygonPolygonPolygonPolygonPolygonPolygonPolygonPolygonPolygon
  PolygonPolygonPolygon
   
  Polygon
   
  PolygonPolygon
   
  Polygon
   
  PolygonPolygonPolygon
 • Josef Sedloň je pro milovníky alternativní muziky známou postavou této scény a je také jedním z autorů myšlenky na vznik Festivalu Spectaculare, a tak právě na něj směřovaly moje otázky na jeho nadcházející ročník.

  GraphicLineGraphicLinePolygon
   
   

  5

  GraphicLine

  rozhovor

  2

  Koncertně chudší nabídku začátku roku letos znovu obohatí velkoryse pojatý Festival Spectaculare, který propojuje alternativní hudbu i její vizualizaci. Stojí za ním Josef Sedloň.

  Sedloň je nejen coby dýdžej Radia 1 a pořadatel koncertů pro milovníky alternativní muziky známou postavou. V rozhovoru vysvětluje, jak bude vypadat z pozice dramaturga letošní ročník netradičního festivalu, který se chystá mezi 21. lednem a 6. únorem.


  Vstupujete do druhého ročníku Festivalu, asi právě proto je na místě otázka, co bylo důvodem k vytvoření tohoto projektu?

  Už dlouho jsme s produkcí Paláce Akropolis přemýšleli, jak ještě více zviditelnit projekt Music Infinity, v rámci kterého vozíme zajímavé známé i méně známé tváře z oblasti ambientu, nujazzu, vážné i alternativní hudby a festival nám připadal jako ideální

  forma. K tomu se nabízelo spojení s VJingem a dalšími formami vizuálního umění, propojení s alternativním/pohybovým divadlem, ale třeba i hudebními workshopy. Zároveň nás napadlo, že začátek roku je relativně chudý na kulturní akce a lidé by mohli uvítat takovýto zajímavý projekt a jsme moc rádi, že jsme se trefili.


  Bylo těžké po loňském velmi úspěšném ročníku hledat nová jména?

  Velkým problémem byla letos finanční otázka. Objem peněz, se kterými můžeme na festival počítat, je zatím stále neadekvátní tomu, jak široký záběr festival chce nabízet, ale i přesto jsme se snažili připravit opět atraktivní program. Mám radost, že se podařilo potvrdit exkluzivní koncert norské legendy Biosphere v prostorách pražského Planetária za doprovodu vizuálních kouzelníků The Macula Visuals anebo vystoupení

 • Rectangle

  osobitého německého tria Brandt Brauer Frick. Ale přijede spousta dalších kvalitních muzikantů jako třeba Sylvain Chauveau, Poppy Ackroyd, Synkro či šéf značky Room40, Lawrence English. Festival Spectaculare připravil oproti loňsku pro ročník 2015 skoro dvojnásobek akcí, objeví se zde tentokrát spousta mladých talentů, kteří teprve letos vydali svá debutová alba jako Throwing Snow, Alex Banks, Kalipo či trio Dark Sky, takže si myslím, že je opravdu z čeho vybírat.


  Oproti loňsku se také objevilo více českých jmen?

  Rozhodli jsme se zviditelnit více českou alternativní scénu, neboť její kvalita rok od roku stoupá. Opět se zapojí kvartet Clarinet

  Factory, který vloni sklidil velký úspěch s workshopem u dětí i rodičů a letos ho připraví v obměněné podobě opět. Zároveň představí svůj letošní nový projekt Hudba z ticha, ve kterém se spojili s umělcem Petrem Niklem, perkusionistou Alanem Vitoušem a VJem Jindřichem Traplem. V chrámu U Salvátora vystoupí právě s francouzským hudebníkem a zpěvákem Sylvainem Chauveauem, který s nimi také společně zahraje a zazpívá. V rámci Spectaculare se letos představí také Lenka Dusilová se svým sólovým projektem, který nabídne tentokrát její křehčí, nepísňovou a zároveň minimalističtější hudební tvář, dále třeba i vynikající klavíristka a skladatelka Beata Hlavenková a osobně se také těším na dvojici Zabelov Group. Festival bude mít

  Polygon
   
   

  5

  GraphicLine

  rozhovor

  3

 • Rectangle

  i svůj taneční večer v Cross clubu či barech v Paláci Akropolis, kde se objeví domácí DJs jako Floex, Myclick, Eva Porating, Dan Cooley, J. Lock nebo seskupení Volný průběh, ale také live acty jako Subject Lost či Sonority.


  A jaké jsou další plány ?

  I na jaře bude pokračovat série koncertů Music Infinity, máme už potvrzená jména jako The Slow Revolt, Shield Patters či Nils Frahm, v jednání je na květen také showcase značky

  Denovali k jejímu 10. výročí a hlavně už na začátek dubna připravujeme ve spojení s norským festivalem Punkt jeho českou verzi pod názvem Punkt meets Music Infinity. Bude se konkrétně jednat o celkově čtyři koncertní večery s originálním konceptem tzv. Live remixu. Tři proběhnou v Praze v Paláci Akropolis a jeden také v Brně, kde by se měla objevit jména jako Nils Petter Molvaer, Jan Bang, Erik Honoré, Sidsel Endresen či Fennesz a domácí scénu by pak měli zastupovat třeba duo Havlovi, Floex nebo Berg Orchestra.

  Polygon
   
   

  5

  GraphicLine

  rozhovor

  4

 • RectanglePolygon
   
   
   

  5

  GraphicLine

  rozhovor

  5

 
×
Čtete:
2015/1
Josef Sedloň

TOP 50

50 nejzásadnějších singlů roku 2014

TOP 50

50 nejzásadnějších singlů roku 2014

TOP 50

50 nejzásadnějších singlů roku 2014

TOP 50

50 nejzásadnějších singlů roku 2014

Objektivem

2014 Objektivem

Objektivem

Jan Nožička

Objektivem

Ivan Prokop

Objektivem

Martin Semenysin

Objektivem

Tomáš Třeštík

Objektivem

Andrea Sovová

Objektivem

Vojta Florian

Objektivem

Kryštof Kalina

Objektivem

Jakub Macháček

Insider

Michal Thomes

Test

HD kvíz

Ženský element

Macy Gray

Co poslouchá

Ondřej Kobza

Tip

Wounds

Televize

Videorama

Rozhovor

Voxel

Hip Hop

Elementy ulice

Klasika

Teď vážně

Folk

Bez cancáku

Hard & Heavy

Ocelové srdce

Jazz Blues

Bluesbar

Alternativa

Kroky podzem

EDM

MDMA

Pohled

Slabý rok 2014

Deska měsíce

Vojtěch Dyk

Recenze

Recenze 15. ledna 2015

Recenze

Recenze 1. ledna 2015

SMS/REC

SMS/RECenze

Duel

Wu Tang Clan

Naživo

Lamb

Naživo

Taking Back Sunday

Naživo

Selah Sue

Naživo

Vypsaná fixa

Tipy

Kam vyrazit?

Používáme cookies abychom Vám umožnili lepší procházení stránkou. Pro více informací si přečtěte Co jsou Cookies. Pokud budete pokračovat v procházení stránek, vyjadřujete souhlas s těmito podmínkami.