Hudební časopis zdarma ke stažení

App Store Google Play

Novinky

Co se děje

Redakční tipy

Headparáda

Ve studiu

5 otázek pro Prague Conspiracy

Můj soundtrack

Kristýna Kolocová

Čerstvé (z)boží

Nèro Scartch

Headliner 1/3

Coldplay

Headliner 2/3

Chris Martin

Headliner 3/3

Coldplay

Tipy

35 zaručených vánočních dárků

Rozhovor

Prostitutes

Star Wars

9 hudebníků, které provází Síla

Headliner

KLARA.

Rozhovor

Chris Corner

Art

7 nej uměleckých obalů

Jackie Crash

YellowCard

Téma

Poslední dny Johna Lennona

Story

Motley Crue

R.I.P.

Ice B byl bůh

 • Jít na koncert Elektrïck Mann znamenalo vždycky dobrodružství. Začínalo to už u pořadatelů, kteří si nemohli být nikdy jisti, jestli kapela vůbec dorazí a v jakém bude zrovna stavu a zda dokáže vylézt na pódium. Nikdo jiný tady nežil rokenrol tak jako tahle parta neodolatelných průserářů. Když se ale dokopala na pódium a všechno zaklaplo, dokázala svoji bezuzdnost a energii přetavit v zábavnou show, během níž jste na pódiu mohli čekat vše od zlomenin až po felaci.

  Několik posledních let nebylo o klucích, kteří měli vždycky rádi Cypress Hill, příliš slyšet. Doby, kdy Ice-B natáčel vlastní extrémní alkoseriál Ice-B je Bůh pro Stream.cz dávno minuly. Zpráva o jeho smrti přesto zarezonovala hudební scénou. Zemřel mladý, bylo mu dvaačtyřicet, ale vlastně stylově, na selhání vnitřních orgánů v důsledku dlouhodobého pití alkoholu. A Elektrïck Mann teď budou pokračovat bez něj.

  Protože po sobě zanechal spoustu neuvěřitelných příběhů, které se dají číst až po desáté večerní, požádali jsme na uctění jeho památky jeho kolegy a známé o odpověď na přímočarou otázku: Jaký největší rokenrol jste s Ice-Bím zažili?

   

  ice-b

  byl bůh

  text Honza Vedral

  foto archiv kapely

   

  RIP

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   

  Dvě dámy na pódiu

  Mejla Basel (dlouholetý manažer Elektrïck Mann)

  Chci to moc do žíly

  Petr Fiala (Mňága a Žďorp)

  Ruka na šlachách

  DJ Varle (Elektrïck Mann)

  Největší ryba, co kdy chytil

  Karel Buriánek (Sunshine)

  Než se oženíš, tak se to zahojí

  Jakub Zámrský (Unholy Preachers, ex Elektrïck Mann)

  (...)

  Martin Zeller (Cocotte Minute)

  17. 11. 1973 – 21. 11. 2015

  S Honzíkem jsem za ta léta zažil neskutečně moc bizarností. Vybrat jednu konkrétní příhodu je nemožné. Více než z koncertů se mi ale vybavují cílené průsery v seriálku „ICE-B je Bůh“, kdy jsem vždy nastřelil téma, hrubou dramaturgickou představu, a on díky svému géniu improvizace rozjel neskutečný vodopád „pičovin“ a nových slovních obratů a hlášek.

  S velkou oblibou na pódiu exhiboval a například ona známá felace „AjsBího“ dvěma dámami na jistém koncertě v devadesátých letech na jihu Moravy byla dlouho zatraceně nejdrsnějším zážitkem. Ice-B pro mě zůstane citlivým klukem, skvělým muzikantem, poněkud složitější osobností, ale v každém případě minimálně na české poměry tím největším ztělesněním sex-alco-rock´n-Rollu, který to dotáhl do morku kosti...

  Nejvíc se mi líbil nástup Elektrikmenů na jakémsi menším fesťáčku na jižní Moravě – Dr. Zhor se po třech vteřinách pobytu na pódiu skácel po zádech na zem a byl odtažen dozadu, Ice-B s podlitýma očima do půl pasu svlečený vydržel jen o pár chvil déle, ale zůstal viset na mikrofonovém stojanu a občas něco zařval. Do této apokalypsy a chaosu rytmika a kytaristi drtili valivé riffy a bylo to celé naprosto opravdické. Pozval jsem Elektrïck Mann do pořadu Ladí Neladí, kde to bylo taky peklo, a Vojta Lindaur se se mnou pak chvíli nebavil za to, že zvu takové tlupy... Nejšílenější zážitek mám asi ze Šumperka, kde jsem na Ice-Bího narazil na chodbě, na které v docela nepoužitelném stavu ležel a blekotal něco do mikrofonu jakési novinářky s půl kilem piercingu na obličeji, zatímco ho jiné dvě dívky objímaly či se ho snad pokoušely postavit... Bylo to chvilku před začátkem jejich koncertu, a tak jsem byl zvědav, jak to dopadne, a šel jsem se mrknout na intro. K mému úžasu společně s Ice-Bím skákalo šest stovek fans až do stropu a řvali Naperu si to do žil, jen abysem něco prožil... nebo tak nějak. Zíral jsem. Užasný!!!

  Za ty roky toho bylo strašně moc a strašná prdel, nezapomenu na jeho penis a kule, které měl fakt mega, rád je vytahoval a viděl jsem je stokrát, chcaní do pet flašek v autě posunul tak, že si začal vozit svoji nálevku.. Klasický rokenrol byl v tom, že vůbec neřešil svoje tělo. Pořád lil a někam padal... letos v létě si při koncertě zlomil ruku v paži tak, že mu jen visela na šlachách, kapela ještě hrála a on s ní kroutil a díval se mi do očí, jako co to kurva je s tou mojí rukou, mě nechce poslouchat, měl ji úplně přetočenou, no ty vole, to byl hnus, pak sanitka, operace, sedm šroubů... Taky jsme se nasmáli, když šel naposledy z práce a nadýchal na bráně 2,5 promile. Nejlepší byly ty jeho hlášky, na posledním koncertě byl po týdenním průjmu úplně vedle a prostě jen řekl, já jsem kurde vůbec nemohl skákat, mě strašně bolí nohy, jak si pořád sedám na ten hajzl...

  Elektrïck Mann měli vždycky pověst úplných hovad, rváčů, alkoholiků a narkomanů a hodně z toho byla taky pravda. Ale taky to byli ti hodní bodří kluci z Valmezu. Seznámili jsme se s nimi při dlouhém čekání na hraní v Brně na Čarodějálesu. Pamatuju si, jak jsme se jich taky nejdřív báli, ale padli jsme si do oka, něco společně vypili a od té doby jsme byli kámoši. Vyprávěli spoustu bizarních historek, třeba o tom, jak je zbili sekuriťáci na nějakém festivalu na popud Chrise Cornera z IAMX, protože se snažili při jejich vystoupení vylézt na pódium, a on se bál inzultace. A oni mu přitom chtěli jenom donést domácí valašskou slivovici na uvítanou. Ice-B měl na ruce vytetovanou rybu, tak jsem se ho jednou ptal, proč zrovna rybu. A on chvíli přemýšlel a pak řekl, že je vášnivej rybář a že to je největší ryba, co chytil, takže si ji nechal zvěčnit. Možná kecal. Ale fakt je, že ač působil občas jako ufo, introvert a alkoholik, kterým i zdatně byl, byla s ním a jeho partou velká prdel. A představit si ho, jak si z obláčku nahazuje prut a přitom leje z láhve tvrdej, je vlastně taky vtipný. Rest in pís, Ice-B.

  Když jsme hráli v natřískaný Flédě v Brně, tak jsem roztočil nad hlavou kytaru a hodil jsem ji přes celou stage a trefil jsem Ajse přímo do obličeje.

  Slezli jsme do backstage a já se v „polodeliriu“ ptal, jestli zvládne přídavek, když mu z huby teče krev jak v Kill Billovi?! Honza se chvilku vztekal, ale vzhledem k tomu, že byl ještě ve větším „alkodrogokómatu“ než já, tak nad tím mávl rukou s tím, že než se ožení, tak se to zahojí... a šli jsme zpátky na pódium. Nutno podotknout, že se ženil za pět dnů a bylo z toho sedm stehů přímo uprostřed brady.

  Ice-B byl rokenrol.

  Videoblog, který Ice-B natáčel pro Stream, najdete zde.

   
   
   
   

  Všechno co je od B je dobré

   
   
   

  Elektrick mann – Jak chceš

   
   
   
   

  Elektrick Mann – Máma

   
   
   
   

  Elektrick Mann – Na držku padám

   

  Valmezská sebranka Elektrïck Mann je dlouhá léta vyhlášena jako jedna z nejdivočejších a nejextrémnějších hudebních kapel na naší scéně. Svou roli v tom hrál jeden z frontmanů, excentrik a zvíře Jan Bezděk zvaný Ice-B. Listopad končil smutnou zprávou, že 21. 11. podlehl svému životnímu stylu. Takhle na něj vzpomínají jeho spoluhráči a kolegové.

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   

  1

  1

   
 
×
Čtete:
2015/12
Ice B byl bůh

Reportáž

Slza

TOP

9 největších vánočních hitů

Rozhovor

Struneři

Ženský element

Grimes Ještě divnější, než se zdá

Rozhovor

Anti-Flag

Televize

Videorama

TOP

11 pánů kteří znějí jako dámy

Vizuál

Warren FU

Retro

Frank Sinatra

Rozhovor

Katarína Knechtová

Test

H-D Kvíz

Insider

Barry Dickin

Song Story

Chris Isaak

Enface

Wolf Alice

Story

Johny Depp

Kalendárium

Památné dny

Hip Hop 1/2

Elementy ulice

Hip Hop 2/2

Dian

Klasika

Teď vážně

Folk

Bez cancáku

Mluvené slovo

Vyprávěj

Hard & heavy

Ocelové srdce

Jazz a blues

Bluesbar

Indie

Ty kytary!

Alternativa

Kroky podzem

EDM

MDMA

Odjinud

Mimochodem

Recenze měsíce

Adele

Recenze

Recenze 17. 12. 2015

Recenze

Recenze 3. 12. 2015

Duel

Mandrage

Recenze

SMS Recenze

Naživo

Kraftwerk

Naživo

Everything, Everything

Naživo

Editors

Naživo

Converse

Naživo

A Place to Bury Strangers

Naživo

Wombats

Naživo

Whitesnake

Naživo

Cassandra Wilson

Naživo

Slash

Naživo

Máchův Brooklyn

Naživo

IAMX

Naživo

Ben Cristovao

Naživo

ZAZ

Tipy

Kam vyrazit?

Tiráž

Tiráž

Používáme cookies abychom Vám umožnili lepší procházení stránkou. Pro více informací si přečtěte Co jsou Cookies. Pokud budete pokračovat v procházení stránek, vyjadřujete souhlas s těmito podmínkami.