Hudební časopis zdarma ke stažení

App Store Google Play

Novinky

Co se děje

Redakční tipy

Headparáda

Ve studiu

5 otázek pro Prague Conspiracy

Můj soundtrack

Kristýna Kolocová

Čerstvé (z)boží

Nèro Scartch

Headliner 1/3

Coldplay

Headliner 2/3

Chris Martin

Headliner 3/3

Coldplay

Tipy

35 zaručených vánočních dárků

Rozhovor

Prostitutes

Star Wars

9 hudebníků, které provází Síla

Headliner

KLARA.

Rozhovor

Chris Corner

Art

7 nej uměleckých obalů

Jackie Crash

YellowCard

Téma

Poslední dny Johna Lennona

Story

Motley Crue

R.I.P.

Ice B byl bůh

Reportáž

Slza

TOP

9 největších vánočních hitů

Rozhovor

Struneři

Ženský element

Grimes Ještě divnější, než se zdá

Rozhovor

Anti-Flag

Televize

Videorama

TOP

11 pánů kteří znějí jako dámy

Vizuál

Warren FU

Retro

Frank Sinatra

Rozhovor

Katarína Knechtová

Test

H-D Kvíz

Insider

Barry Dickin

Song Story

Chris Isaak

Enface

Wolf Alice

Story

Johny Depp

Kalendárium

Památné dny

Hip Hop 1/2

Elementy ulice

Hip Hop 2/2

Dian

Klasika

Teď vážně

Folk

Bez cancáku

Mluvené slovo

Vyprávěj

Hard & heavy

Ocelové srdce

Jazz a blues

Bluesbar

Indie

Ty kytary!

Alternativa

Kroky podzem

EDM

MDMA

 •  

  text Kay Buriánek

  Průvodce širokým spektrem taneční hudby, kde ze dne na den
  nezůstává na kameni kámen.

  | Madeon | Damian | A-trak | Yeallow Claw | Destructo | Missy Elliott |
  |
  Ryan Collins | Hxv X Descender | Tkay Maidza | Protohype |

  MDMA

   
   

  6

  EDM

  1

 •  
   

  Francouzský producent a DJ Madeon má za sebou velký rok. Na jaře vydal debutovou desku Adventure, objevoval se v line-upech velkých tanečních festivalů, na podzim byl hostem Zedda na jeho turné True Colors. Spolupracoval s Bastille, Foster The People, a dokonce s Passion Pit. Jeho nové video k tracku Nonsense je právě s vokálem hostujícího Marka Fostera z Foster The People. Fantaskní klip, ve kterém mladá dvojice cestuje pouští až ke gigantické futuristické věži, je perfektní vizuální nadstavbou a skvěle se songem koresponduje. Že se jedná o rozhýbaný motiv z obalu desky, je snad každému jasné.

  Madeon: Nonsense
  (featuring Mark Foster)

   
   
   

  | Video měsíce |

  foto: facebook umělce

   
   

  Madeon: Nonsense

   
   

  6

  EDM

  2

 •  
   

  Damian: Father

   
   

  | EP měsíce |

  Damian: Father EP

  Pokud hledáte něco opravdu divného a strašidelného, projekt Damian a jejich třískladbové EP Father by mohlo vašim ujetým hudebním představám slušet. Stejnojmenný track Father jsou hororové samply rámované poměrně brutálním technem. Druhá věc Frost je ledová, gotická dvouminutová ouvertura, která by v pohodě mohla podbarvovat démonickou sekvenci s vymítačem ďábla v akci. The Machine má atributy předchozích dvou věcí a je jejich vyústěním i rozuzlením. Ať je za tímhle dílkem kdokoli, zajímá mě, kam půjde dál. Vyšlo na Tombstone Recordings, což je imprint

  mnohem známějšího Wedidit Collective, kde vydávají Shlomo, RL Grime, Ryan Hemsworth, Groundislava nebo Purple. Sice si na to moc nezatancujete, zato se z toho možná potento.

   
   

  6

  EDM

  3

 •  
   

  Možná tu dobu nepamatujete, nebo jste na ni už zapomněli, ale před masivním nástupem EDM, po kterém elektro-house a dubstep definitivně penetrovali taneční mainstream, existovala silná vlna klubové elektronické hudby, které se říkalo bloghaus. Justice? Ed Banger Records? SebastiAn? Co? Nic vám to neříká? Nevadí, proto je tu lehce sentimentální, ale skvělý mix od samotného A-Traka pro jeho domovský label Fool’s Gold, který je plný snare samplů, co vám dají znovu pěstí, jedovatých basových synťáků a překompresovaných hi-hatek, tanečního indie, pokrouceného dobového elektra a fidgetu cirka rok 2007 až 2009.

  A-trak: Bloghaus Revival Mix

   
   
   

  | Mix měsíce |

  foto: archiv umělce

   
   

  Jé, to byla skvělá doba! Mix obsahuje takové bomby jako Larryho Tee s Princess Superstar, Simian Mobile Disco, The Gossip, Klaxons, zmiňované Justice, Switch (ne ty, co jedou v RUŠ, pochopitelně), Does It Offend You, Yeah? (boží!) a spoustu dalšího úsměv vyvolávajícího matroše. Tohle budete milovat bez ohledu na to, jak vřelý vztah máte obecně k melancholii.

  A-Trak:

  Bloghaus Revival Mix

   
   

  6

  EDM

  4

 •  
   

  Holandské trio Yellow Claw se odhodlalo vydat svoje debutové album. A rovnou na Mad Decent, Diplově labelu, který je systematicky podporuje už poměrně dlouhou dobu. Předcházel mu singl Wild Mustang, na kterém spolupracovali se svým holandským kolegou jménem Cesqeaux, a vokály do něj nazpívala americká popová hvězdička Becky G. Což trochu naznačuje i směr, kterým se Yellow Claw vydávají. Mají sice stále rozpoznatelnou produkci s jasnými odkazy na trap, plnou provokativních dropů a nehorázných nářezů, které vás nemůžou nechat sedět v klidu, ale zároveň jsou v něčem opatrnější a definitivně se rozkoukávají pod hladinou mainstreamu.

  Yellow Claw: Blood For Mercy

   
   
   

  | Deska měsíce |

  foto: archiv kapely

   
   

  Yellow Claw:

  Sin City

  špínu a klubovou nesmiřitelnost, mohli byste být z Blood For Mercy lehce rozčarováni.

  Blood For Mercy je plná featuringů, některé jsou vlažnější, většina ale trefou na komoru. Jako třeba Higher (feat. Lil Eddie), zlověstná Nightmare s Pusha T a Barrington Levy nebo další singly Run Away a Sin City. Celé kolekce šestnácti tracků působí lehce jako deklarovaná nehorázná jízda, ale s prezervativem. Že to bude v klubech fungovat, o tom ale nemůže být sporu. Kdyby nic, alespoň dobrá půlka věcí, a to je pořád zatraceně dobré skóre. Pokud ale preferujete

   
   

  6

  EDM

  5

 •  
   

  | Top 5 tracků měsíce |

  Milovaný Destructo je zpátky s novým trackem Bodyback. Jeho typický G-House sound, plný epických buildupů a lehce nadrzlého elektra. Bodyback vyšel i na kompilaci This Is Night Bass Vol 2 labelu Night Bass z Los Angeles, která stojí celá za to.

  Missy Elliott! První věc od roku 2008, hurá! Kromě hostovačky loutkového Pharrella a ultrazábavného videa je to prostě klasická Missy, což je dobře, stýskalo se nám. Než se dočkáme pokračování, WTF se jistě dočká hodně remixových verzí a jedna z prvních pochází od Ryana Collinse. Je to UK garage zabiják, který perfektně míchá houseovou taneční nakažlivost s typickým stylem téhle dámy.

  Bodyback

  WTF (Ryan Collins Remix)

   
   
   
   

  Destructo: Bodyback

  Missy Elliott: WTF
  (Ryan Collins Remix)

   

  HXV a Descender útočí podruhé. Osobně můj nejoblíbenější track měsíce, slyšel jsem ho tak padesátkrát a hrál ho na každé party. Je to ideální prolnutí tanečního undergroundu a vlivů pouličního rapu tak, jak ho porodila špinavá Amerika. Temné, špinavé, drsné a brilantní.

  Australský zpěvák a rapper Tkay Maidza ulovil do svého posledního songu dost bláznivou společnost – Baauera, Why So Not a George Maple. Ghost je odvážná demonstrace talentu všech čtyř zúčastněných a zároveň velká podivnost ve stylu Mr. Carmack. Nepustíte si ho jen jednou, to vám zaručuju.

  Naprosto „sick“ věc. Protohype se dal dohromady s novou akvizicí Skrillexova labelu OWSLA Two Fresh a Arnoldem. Basová wonky lázeň, kterou nevymetete z uší, a budete chtít víc. Jak Floor’d, tak další spolupráce těch tří.

  Clubbin

  Ghost

  Floor‘d

   
   
   
   
   

  HXV x Descender: Clubbin

  Tkay Maidza: Ghost
  (featuring Baauer, What
  So Not, George Maple)

  Protohype x Two Fresh x Arnold: Floor‘d

   
   
   
   

  6

  EDM

  6

 
×
Čtete:
2015/12
MDMA

Odjinud

Mimochodem

Recenze měsíce

Adele

Recenze

Recenze 17. 12. 2015

Recenze

Recenze 3. 12. 2015

Duel

Mandrage

Recenze

SMS Recenze

Naživo

Kraftwerk

Naživo

Everything, Everything

Naživo

Editors

Naživo

Converse

Naživo

A Place to Bury Strangers

Naživo

Wombats

Naživo

Whitesnake

Naživo

Cassandra Wilson

Naživo

Slash

Naživo

Máchův Brooklyn

Naživo

IAMX

Naživo

Ben Cristovao

Naživo

ZAZ

Tipy

Kam vyrazit?

Tiráž

Tiráž

Používáme cookies abychom Vám umožnili lepší procházení stránkou. Pro více informací si přečtěte Co jsou Cookies. Pokud budete pokračovat v procházení stránek, vyjadřujete souhlas s těmito podmínkami.