Hudební časopis zdarma ke stažení

App Store Google Play

Novinky

Co se děje

Redakční tipy

Headparáda

Co poslouchá

Kamu ra

Čerstvé (z)boží

Matt, John Wolfhooker, Fanfan

Headliner

Ed Sheeran

Anketa

Album roku

Téma

Bootlegáři

Promo

Skutečně nebeská hudba

5 otázek

Kabát & Yarda Helešic

Rozhovor

Smrtislav

Téma

Indies

TOP

Goran Bregovič

Enface

Katarzia

Insider

Nick Hobs

Headliner 1/3

Jiří Burian

Headliner 2/3

10 tváří Jiřího Buriana

Headliner 3/3

Kapitán Demo

Fenomén

Večírky na úrovni

TOP

11 Nejlepších oscarových hitů

Story 1/2

Queen

Story 2/2

Queen & Adam Lambert

Rozhovor

Cirkopolis

Rozhovor

DJ Tráva

Rozhovor

LA4

Rozhovor

Dorian Concept

Story

The Subways

Rozhovor

Enter Shikari

Story

Jelen

Ženský element

Katy Perry

Portrét

Kid Rock

Pohled

Madonna

Pohled

Protesty do větru

Enface

Modest Mouse

V hlavě

Honzy Kaliny – Sto zvířat

Televize

Videorama

Hip Hop

Elementy ulice

Klasika

Teď vážně

Folk

Bez cancáku

Hard & heavy

Ocelové srdce

Jazz a blues

Bluesbar

Indie

Ty kytary!

Alternativa

Kroky podzem

EDM

MDMA

 •  
  Group

  text Kay Buriánek

  Průvodce halucinogenním světem nočních parties, světa taneční hudby, labyrintu elektronické taneční hudby, kde ze dne na den nezůstává na kameni kámen

  The Prodigy | Coachella 2015 | Space Love | SKULS | BLVKSTAR & Ookay Ft. Borgore Black Tiger Sex Machine Ft. Haezer | Drake | Indian Summer

  MDMA

  EMD

  Polygon
   
   

  7

  GraphicLine

  1

 •  

  Stále stejné, stále dobré?

  Není to návrat v pravém slova smyslu, protože The Prodigy nikdy ve skutečnosti neodešli. Ale dlouhých šest let od poslední desky Invaders Must Die o nich nebylo výrazně slyšet. Od konce loňského roku začaly prosakovat zprávy, že se něco děje, což vyústilo v oznámení, že nové album The Day Is My Enemy vyjde v březnu letošního roku. Venku je už i první singl Nasty. A jak The Prodigy v roce 2015 zní? Asi přesně tak, jak bychom očekávali. Je to naštvaný, kytarou poháněný breakbeat s velmi signifikantním zvukem, který tu byl v mnoha modifikacích už mockrát. To je vlastně asi dobře. Otázkou je, jestli mají šanci oslovit současné fanoušky EDM a zároveň udržet pozornost těch, kteří je dlouhé roky sledují. Uvidíme. Už brzo.

  Návrat měsíce

  GraphicLineGraphicLine
   
   
   
   

  The Prodigy: Nasty

  GraphicLineGraphicLineGroup

  EMD

  Polygon
   
   

  7

  GraphicLine

  2

 •  

  Přešlapy se neodpouští

  Vtip měsíce

  GraphicLineGraphicLine
   
   

  Když stále populárnější kalifornský pouštní festival Coachella ohlásil svůj letošní program, vyvolalo to extrémně rozporuplné a rozčarované reakce. Festival je známý tím, že moc neakcentuje mainstream, a byť vždycky prezentuje velká jména, drží si jistou uměleckou úroveň ve všech zastoupených směrech, v rocku, indie, hip hopu i EDM. Multižánrovost i jasná vyhraněnost jsou fajn věci, ale AC/DC, Jack White a Drake jako tři hlavní jména letošního ročníku označují mnozí za hodně špatný vtip. Na sociálních sítích se okamžitě strhla bouře nevole a sarkastických komentů bylo a je nepočítaně. I přesto, že lze považovat výše zmíněné headlinery za dramaturgický přešlap, který spoustu lidí možná letos od návštěvy pouště odradí, zrovna EDM line up vypadá velmi slibně. Posuďte sami: Flying Lotus, Porter Robinson, Caribou, Squarepusher, Flosstradamus, Alvin Risk, Ryan Hemsworth, Odesza, Gesaffelstein, Jamie xx, Martin Solveig, Kaytranada, R3hab a mnoho dalších, včetně (ouch!) Davida Guetty.

   

  www.coachella.com

  www.coachella.com

   

  EMD

  Polygon
   
   

  7

  GraphicLine

  3

 •  

  Návštěvníci a retro hudební nosiče se pořád nosí

  Objev měsíce

  GraphicLineGraphicLine
   
   

  Jsou dva. Holka a kluk. Jsou spolu. Holka holkou klukovi, kluk klukem holce. Říkají si, jak jinak, pseudonymy – Voodoo & Aka 47 – a spolu tvoří Space Love. Dělají vesmírné divadlo. Voodoo má na starosti zvuky, Aka 47 je přes pohyblivé vizuály. Žijí v Londýně. Paralelně také někde v kosmu, v retru i daleké budoucnosti. Čas od času se teleportují zpět sem, do své domoviny. Na výlety mimo 3D prostor mají kosmický koráb Aksál, na beaty používají odšťavňovač Fruity Loops a Aka 47 balí retro kosmickou elektroniku do vizuálních laskomin i obrazů, ze kterých budete mít závrať. Jejich poslední emise Alien Tears má stranu A a stranu B. Vyšla totiž na kazetě. Centrální mozek lidstva by se tetelil blahem a Majka z Gurunu by tančila, až by jí přišroubované nožičky odpadaly únavou. Jenže ani jedno už není. Ani Centrální mozek lidstva, ani Majka. Kazeta ano. Je to tak současné, a přitom z minulosti, až se srdce svírá. Ať už narazíte kdekoli na Alien Tears, nebo předchozí mlhovinu asteroidů Ash Tar She Ran, či vám jejich vesmírná Odyssea naruší vlastní kosmický prostor někde v klubu, nechte se lapit a zdrogovat kosmickým prachem.

   

  facebook

  facebook

  GroupGroup

  EMD

  Polygon
   
   

  7

  GraphicLine

  4

 •  

  SKULS: Returned

  Top 5 tracků měsíce

  GraphicLineGraphicLine
   
   
   

  Skuls jsou z Bay Area v Kalifornii, ale znějí spíš jako sofistikovaná Anglie. Mladá Anglie, čerstvá Anglie. Trap může znít otravně, ale i vonět jako fresh z opravdu čerstvých pomerančů. Tohle je naštěstí ten druhý případ. Stáhněte si celé EP Corrupt Files z jejich Soundcloudu.

  Group

  facebook

  facebook

   

  EMD

  Polygon
   
   

  7

  GraphicLine

  5

 •  

  BLVKSTAR & Ookay Ft. Borgore: Blow Your Mind

  Všechno, jenom ne to, co byste možná čekali. Obsahuje návrat osmdesátkových synťáků, což je trochu vtip, ale vlastně docela past.

  GroupGroup
   
   
   

  Black Tiger Sex Machine Ft. Haezer: The Future

  Kolaborační track Kanaďanů v maskách s hostujícím Jihoafričanem Haezerem z jejich nejčerstvějšího EP Funeral March je čistý ohňostroj. Jestli se říká, že elektro je mrtvé, tahle věc kontruje, že ještě ne tak docela. Nahlas a do klubu ideální.

  EMD

  Polygon
   
   

  7

  GraphicLine

  6

 •  

  Drake: How About Now (Swizzymack Remix)

   
   
   

  Swizzymack je blázen. Rozebral Drakea do posledního žebra a poskládal z něj úplně jiného jersey club Drakea. Až si zvyknete, že to místy zní, jako by hrály dva tracky přes sebe, přijdete tomu teprve na chuť.

  GroupGroup

  Indian Summer: Loveweight (Ape Drums Remix)

   

  Je kalendářní zima, komu by se nechtělo do tepla? Ape Drums remix je džungle, lijány, tropické ovoce a rum. Hodně karibského rumu… a lásky.

  Polygon
   
   

  7

  GraphicLine

  EMD

  7

 
×
Čtete:
2015/2
MDMA

Odjinud

Mimochodem

Test

H-D Kvíz

Deska měsíce

Mark Ronson

Recenze

Recenze 19. února 2015

Recenze

Recenze 5. února 2015

SMS/REC

SMS Recenze

Duel

Marilyn Manson

Naživo

Kiesza

Naživo

Goran Bregović

Naživo

Ed Sheeran

Naživo

The Afghan Whigs

Naživo

25 let Indies

Naživo

Enter Shikari

Naživo

Royal Blood

Naživo

Zoot Woman

Naživo

Battlelines

Naživo

Undercover Games

Tipy

Kam vyrazit?

Demence

Nickelback

Používáme cookies abychom Vám umožnili lepší procházení stránkou. Pro více informací si přečtěte Co jsou Cookies. Pokud budete pokračovat v procházení stránek, vyjadřujete souhlas s těmito podmínkami.