Hudební časopis zdarma ke stažení

App Store Google Play

Novinky

Co se děje

Redakční tipy

Headparáda

Co poslouchá

Kamu ra

Čerstvé (z)boží

Matt, John Wolfhooker, Fanfan

Headliner

Ed Sheeran

Anketa

Album roku

Téma

Bootlegáři

Promo

Skutečně nebeská hudba

5 otázek

Kabát & Yarda Helešic

Rozhovor

Smrtislav

Téma

Indies

TOP

Goran Bregovič

Enface

Katarzia

Insider

Nick Hobs

Headliner 1/3

Jiří Burian

Headliner 2/3

10 tváří Jiřího Buriana

Headliner 3/3

Kapitán Demo

Fenomén

Večírky na úrovni

TOP

11 Nejlepších oscarových hitů

Story 1/2

Queen

Story 2/2

Queen & Adam Lambert

Rozhovor

Cirkopolis

Rozhovor

DJ Tráva

Rozhovor

LA4

Rozhovor

Dorian Concept

Story

The Subways

Rozhovor

Enter Shikari

Story

Jelen

Ženský element

Katy Perry

Portrét

Kid Rock

Pohled

Madonna

Pohled

Protesty do větru

Enface

Modest Mouse

V hlavě

Honzy Kaliny – Sto zvířat

Televize

Videorama

Hip Hop

Elementy ulice

Klasika

Teď vážně

Folk

Bez cancáku

Hard & heavy

Ocelové srdce

 •  
  Rectangle
   
  Group

  text JAROSLAV ŠPULÁK (PRÁVO)

  Vše podstatné z tvrdé hudby na jednom místě

  Scorpions | Accept | Hate | Moonspell | Rob Zombie Anthrax | Dimebag Darrell

  Ocelové srdce

  hard and heavy

  Polygon
   
   

  6

  GraphicLine

  1

 •  

  V lednu roku 2010 ohlásila německá skupina Scorpions, že album Sting In The Tail bude posledním v její kariéře. Podle tehdy nastíněného plánu měla v roce 2012, až uzavře světové turné ke zmíněné desce, skončit.

  „Chceme kariéru ukončit v dobré formě. Jsme vděční za to, že i dnes máme stejnou chuť do muziky, jako jsme měli od počátku naší existence. Právě kvůli tomu jsme se shodli na tom, že jsme došli na konec cesty. Uzavřeme ji albem, o kterém si myslíme, že bude jedním z nejlepších, jaké jsme kdy nahráli,“ napsali muzikanti na svých internetových stránkách. Později trochu alibisticky dodali, že k prohlášení o odchodu je donutil jejich tehdejší manažer.

  Scorpions dál přesluhují.

  Vydají album k padesátinám.

  Oslava měsíce

  GraphicLineGraphicLine
   
   
  Group

  hard and heavy

  Polygon
   
   

  6

  GraphicLine

  2

 •  

  Album Sting In The Tail navíc mělo úspěch, a tak není divu, že kapela brzy své plány přehodnotila. O rok později například tím, že vydala další řadovou kolekci Comeblack, která byla na dlouhou dobu poslední.

  Rozumně už pak o konci kariéry nehovořila, a tak není vlastně překvapením, že 24. února vyjde další nová deska. Ponese název Return To Forever a připomene, že Scorpions v letošním roce oslavují padesát let existence.

  Prvním singlem z ní je We Built This House. „Je to skladba o nás, o naší historii,“ vysvětluje zpěvák Klaus Meine. „Jde od prvních společných dnů v Hannoveru přes první koncerty po dnešek. Víte, dům jménem Scorpions jsme budovali cihlu po cihle. Měli jsme při tom mozoly, někdy jsme i přestávali doufat, ale nakonec se to povedlo. A ukazuje se, že tenhle již postavený barák má pevné základy a ohromnou výdrž. Postavit ho nám přineslo mnoho radosti. Jsme prostě rádi, že tu pořád jsme.“

  Rectangle
   

  foto: facebook Scorpions

  hard and heavy

  Polygon
   
   

  6

  GraphicLine

  3

 •  

  Accept jsou jen ve třech

  Oslabení měsíce

  GraphicLineGraphicLine
   
   
   

  Kytarista Herman Frank a bubeník Stefan Schwarzmann oznámili, že už nejsou členy německé, nyní ale v Americe usazené legendární metalové formace Accept. Důvodem jejich odchodu je, že se rozhodli věnovat vlastnímu projektu.

  Je jím kapela The German Panzer, se kterou už představili první nahrávky. Třetím v její sestavě je Schmier, jinak baskytarista a zpěvák thrashové německé formace Destruction. Pro samotné Accept to ale tak velká ztráta jistě nebude. Frank ani Schwarzmann nebyli autory písniček, ty měla na starost trojice, která v sestavě zůstala.

  „Accept chtějí poděkovat Hermanu Frankovi a Stefanu Schwarzmannovi za společnou práci v kapele v posledních více než čtyřech letech i za to, že vždy byli připraveni být k dispozici. My i naši fanoušci jsme dlouhou dobu věděli, že měli své kariéry a dříve nebo později se s nimi budeme muset rozloučit, i kdybychom si to nepřáli. Jdou do světa se svou novou kapelou, loučíme se tedy s nimi a přejeme jim hodně úspěchů,“ napsali tři současní členové Accept v prohlášení. Jména nových členů zatím nejsou známa.

   
  RectangleGroup

  hard and heavy

  Polygon
   
   

  6

  GraphicLine

  4

 •  

  Hate

  Ocelový déšť

  GraphicLineGraphicLine
   
   
   

  Polská deathmetalová formace je na scéně už od roku 1990. Své nové album Crusade: Zero vydá v únoru. Před několika dny je uvedla videoklipem k písničce Valley of Darkness, jedné z nejdelších na albu. Je ale známo, že deathmetalové kapely se ničím neomezují. A Hate jsou navíc dalším dokladem toho, jak silná a ve světovém kontextu konkurenceschopná je polská metalová scéna.

  Hate: Valley of Darkness

  GraphicLineGraphicLine

  Anthrax: A Skeleton In The Closet

  GraphicLineGraphicLine
   
   

  Anthrax

  Americká thrashmetalová legenda nahraje, podobně jako její kamarádi Killswitch Engage, písničku pro populární seriál Hra o trůny. Skladba se objeví na albu Catch The Throne, které stanice HBO, jež seriál vysílá, chystá k vydání. Pravděpodobně se v ní objeví i nějaký sampl ze seriálu, stejně jako tomu bylo u podobných nahrávek, které vyšly v minulosti. „Děláme to proto, že ten seriál milujeme a jeden z jeho tvůrců, D. B. Weiss, je obrovský metalista,“ vysvětlil kytarista Scott Ian.

  GroupGroup

  hard and heavy

  Polygon
   
   

  6

  GraphicLine

  5

 •  

  Rob Zombie

  Zpěvák a režisér filmových hororů Rob Zombie (vlastním jménem Robert Bartleh Cummings) chystá vydání druhého koncertního alba. Bude se jmenovat Spookshow International Live. Datum sice zatím nebylo oznámeno, ale mělo by být na jaře. „Uběhlo osm let od vydání našeho prvního koncertního alba, a tak jsme dospěli k názoru, že je třeba vydat další,“ říká vágně Rob Zombie.

  Rob Zombie: Dead City Radio...

  GraphicLineGraphicLine
   
   

  Dimebag Darrell

  Zveřejněna byla dosud neznámá nahrávka již nežijícího kytaristy Dimebaga Darrella. Jmenuje se Whiskey Road a pochází z roku 2001, kdy byla natočena během posledního turné Pantery, na němž kapela propagovala album Reinventing The Steel. Darrell, jenž byl rovněž členem formace Damageplan, zemřel 8. prosince 2004, byl zastřelen při koncertu.

  Dimebag Darrell: Whiskey Road

  GraphicLineGraphicLine
   
   
   

  Moonspell: The Last Of Us

  GraphicLineGraphicLine
   
   
   

  Moonspell

  Ve studiích ve švédském Örebro vznikl materiál pro jedenácté album portugalské gothicmetalové skupiny Moonspell. Pod názvem Extinct vyjde 15. března, ovšem již nyní je možné slyšet sympatickou ukázku v podobě singlu The Last Of Us. Připomíná Moonspell v devadesátých letech, nejlepším období jejich historie.

  GroupGroupGroup

  hard and heavy

  Polygon
   
   

  6

  GraphicLine

  6

 
×
Čtete:
2015/2
Ocelové srdce

Jazz a blues

Bluesbar

Indie

Ty kytary!

Alternativa

Kroky podzem

EDM

MDMA

Odjinud

Mimochodem

Test

H-D Kvíz

Deska měsíce

Mark Ronson

Recenze

Recenze 19. února 2015

Recenze

Recenze 5. února 2015

SMS/REC

SMS Recenze

Duel

Marilyn Manson

Naživo

Kiesza

Naživo

Goran Bregović

Naživo

Ed Sheeran

Naživo

The Afghan Whigs

Naživo

25 let Indies

Naživo

Enter Shikari

Naživo

Royal Blood

Naživo

Zoot Woman

Naživo

Battlelines

Naživo

Undercover Games

Tipy

Kam vyrazit?

Demence

Nickelback

Používáme cookies abychom Vám umožnili lepší procházení stránkou. Pro více informací si přečtěte Co jsou Cookies. Pokud budete pokračovat v procházení stránek, vyjadřujete souhlas s těmito podmínkami.