Hudební časopis zdarma ke stažení

App Store Google Play

Novinky

Co se děje

Redakční tipy

Headparáda

Co poslouchá

Kamu ra

Čerstvé (z)boží

Matt, John Wolfhooker, Fanfan

Headliner

Ed Sheeran

Anketa

Album roku

Téma

Bootlegáři

Promo

Skutečně nebeská hudba

5 otázek

Kabát & Yarda Helešic

Rozhovor

Smrtislav

Téma

Indies

TOP

Goran Bregovič

Enface

Katarzia

Insider

Nick Hobs

Headliner 1/3

Jiří Burian

Headliner 2/3

10 tváří Jiřího Buriana

Headliner 3/3

Kapitán Demo

Fenomén

Večírky na úrovni

TOP

11 Nejlepších oscarových hitů

Story 1/2

Queen

Story 2/2

Queen & Adam Lambert

 • RectangleRectangleGraphicLine

  text ŠÁRKA HELLEROVÁ

  foto live nation

  GraphicLine

  Queen & Adam Lambert

  Láska na první pohled

  Polygon

  5

  GraphicLine

  story 2/2

  1

 • Paul Rodgers měl své limity a fanoušci Queen jej jako náhradu za Freddieho vřele nepřijali. A tak dostal šanci Adam Lambert, dvaatřicetiletý Američan, který má hlas jako zvon a nástupcem je nesporně důstojným. Diváci si ho oblíbili i proto, že nedělá cavyky se svým homosexuálním zaměřením.

  GraphicLineGraphicLine

  K prvnímu setkání Briana Maye a Rogera Taylora, dvou členů Queen, kteří se rozhodli s kapelou příležitostně pokračovat dál, s Adamem Lambertem došlo při finále osmé série soutěže American Idol. Bylo 20. května 2009 v Los Angeles a Queen s Lambertem a dalším finalistou Krisem Allenem odehráli písničku We Are The Champions. Pořadatelé vyšli Lambertovi vstříc a splnili mu tehdy životní sen. Již na castingu totiž skvěle zazpíval Bohemian Rhapsody. V soutěži skončil druhý. „Pamatujte si, že Adamovi ve vítězství v American Idol zabránila silná anti-gay lobby,“ vzpomínal Brian May.

  Východoevropský start

  K dalšímu setkání kapely a nadějného zpěváka došlo o dva a půl roku později na předávání cen MTV v Belfastu, kde zahráli tři písničky – The Show Must Go On, We Will Rock You a We Are The Champions. Queen si mladíka po vystoupení tak nepokrytě chválili, až se zdálo, že o budoucí spolupráci nemůže být pochyb.

  „Nemusí se snažit. Je přirozený stejně jako byl Freddie,“ vysvětloval May japonskému Universalu, proč Lamberta vzali do party. „My ho nehledali, ale najednou tu byl,

  Polygon

  5

  GraphicLine

  story 2/2

  2

 • Queen + Adam Lambert perform at United Center, Chicago, Ill. 6/19/14

  uměl zpívat všechny texty. Neimituje, dělá to po svém.“

  Spekulace o dalších společných koncertech se potvrdily v únoru 2012, kdy vyšlo najevo, že Queen s Lambertem vystoupí v Mos­kvě a na festivalu Sonisphere v Knebworth Parku. Z finančních důvodů byl ale britský festival zrušen, a tak Queen informovali, že chystají tři koncerty v Hammersmith Apol­lo v Londýně. Nakonec ještě zorganizovali malé východoevropské turné složené ze zastávek v Kyjevě, Moskvě a polské Vratislavi.

  Na konci loňského roku se May pustil na tenký led, když prohlásil, že Lambert naživo některé věci zazpívá snáze než Mercury: „Zazpívat ty písně je těžké, mají velký rozsah. Mnoho lidí je nezazpívá podle původního znění, i když jsou to dobří zpěváci. Adam to dává, zvládá to snadno. Může to dát klidně ze spaní. Naživo umí dokonce zpívat výš než Freddie. Myslím, že Freddie by se na toho kluka podíval a řekl by, že je ok. Bylo by v tom něco jako: Hmm… ty bastarde. Ty to dáváš.“

  Polygon

  5

  GraphicLine

  story 2/2

  3

 •  
  GraphicLineGraphicLine

  Pražská zastávka

  V roce 2013, 20. září, vystoupili Queen s Lambertem na iHeartRadio Music Festival v Las Vegas. Letos na Nový rok zpívali v Londýně a 17. února, v rámci evropského turné, se představí také v pražské O2 areně.

  GraphicLineGraphicLine

  My ho nehledali, ale najednou tu byl. Neimituje, dělá to po svém

  Hýčkají si chyby

  Spolupráci s Lambertem si May nemůže vynachválit: „Vnáší do kapely humor, stejně jako to dělal Freddie. Za starých časů jsme se všichni strachovali, aby bylo všechno perfektní. Dnes si uvědomujeme, že moc kapel už nehraje stoprocentně naživo, takže si hýčkáme každou chybu, kterou uděláme.“

  Lambert podle Maye ovládne pódium, jakmile na ně vstoupí: „Tohle má společného s Freddiem. Freddie byl vždy dobrý, dokázal se přeměnit ze schopného zpěváka v božského umělce. Adam je stejný, vypracoval se opravdu zásadně. Cítí se víc ve své kůži a je před publikem víc v pohodě. Vlastně je to, jako kdyby se pro to narodil.“

  Vedle Maye, Taylora a Lamberta v kapele na prvních společných koncertech byli klávesista Spike Edney, který s Queen spolupracuje od roku 1984, baskytarista Neil Fairclough, jenž hrál na koncertním turné Anthems Briana Maye, a Kerry Ellis v roce 2011. Bicí sekci posiluje syn Rogera Taylora Rufus, bubeník a perkusionista, který má za sebou například vystoupení v londýnském muzikálu We Will Rock You a také spoluúčast na turné Anthems.


  Je děsivé nastoupit po něm

  Adam Lambert, jehož prostřednictvím se tisícům diváků plní sen slyšet hudbu Queen naživo, Guardianu přiznal, že stát na pódiu místo Mercuryho není snadné: „Freddie je jako mýtus. Je to, jako kdyby nebyl

  „Když Adam udělá něco teatrálního, je to proto, že je Adam. Ne protože se snaží být Freddie. Freddie je mentálně i fyzicky během představení přítomen a všichni to vědí,“ přibližuje současnou atmosféru na pódiu Brian May.

  opravdový. Když se koukám na záznam jeho koncertu, poslouchám jeho hlas a vidím, jak ovládá pódium, žasnu. Je děsivé nastoupit po něm,“ vysvětluje Lambert, kterému bylo v roce Mercuryho smrti devět let.

  Polygon

  5

  GraphicLine

  story 2/2

  4

 • Group
   
  GraphicLineGraphicLineGroup

  Adam Lambert – Casting American Idol 2009

   
   

  Adam Lambert – Final American Idol 2009

  GraphicLineGraphicLineGroup
   

  Queen a Adam Lambert – Bohemian Rhapsody

  GraphicLineGraphicLineGroup
   
   
  Polygon

  5

  GraphicLine

  portrét

  5

 
×
Čtete:
2015/2
Queen & Adam Lambert

Rozhovor

Cirkopolis

Rozhovor

DJ Tráva

Rozhovor

LA4

Rozhovor

Dorian Concept

Story

The Subways

Rozhovor

Enter Shikari

Story

Jelen

Ženský element

Katy Perry

Portrét

Kid Rock

Pohled

Madonna

Pohled

Protesty do větru

Enface

Modest Mouse

V hlavě

Honzy Kaliny – Sto zvířat

Televize

Videorama

Hip Hop

Elementy ulice

Klasika

Teď vážně

Folk

Bez cancáku

Hard & heavy

Ocelové srdce

Jazz a blues

Bluesbar

Indie

Ty kytary!

Alternativa

Kroky podzem

EDM

MDMA

Odjinud

Mimochodem

Test

H-D Kvíz

Deska měsíce

Mark Ronson

Recenze

Recenze 19. února 2015

Recenze

Recenze 5. února 2015

SMS/REC

SMS Recenze

Duel

Marilyn Manson

Naživo

Kiesza

Naživo

Goran Bregović

Naživo

Ed Sheeran

Naživo

The Afghan Whigs

Naživo

25 let Indies

Naživo

Enter Shikari

Naživo

Royal Blood

Naživo

Zoot Woman

Naživo

Battlelines

Naživo

Undercover Games

Tipy

Kam vyrazit?

Demence

Nickelback

Používáme cookies abychom Vám umožnili lepší procházení stránkou. Pro více informací si přečtěte Co jsou Cookies. Pokud budete pokračovat v procházení stránek, vyjadřujete souhlas s těmito podmínkami.