-
text veronika ondečkova
foto Jimmy Hubbard
faith no more
Úspěchy, pády, konce a nové začátky. Tak šel čas s Faith No More.
OD PLENEK PO REUNION
únor 2015
Comebackové album dostává název Sol Invictus a jeho vydání je ohlášeno na 19. května 2015.
červenec 2014
Pouští se do psaní nového materiálu a v Londýně představují dva čerstvé songy.
léto 2009 až léto 2014
Kapela ve stejné sestavě jako za časů Angel Dust vyráží na štaci The Second Coming Tour.
únor 2009
Faith No More po měsících spekulací oficiálně potvrzují reunion.
duben 1998
Billy Gould oficiálně potvrzuje, že Faith No More ukončují svou existenci a zdůrazňují, že se tak otevírají dveře pro realizaci jednotlivých členů v bočních projektech.
jaro 1998
Šíří se zvěsti o hrozícím rozpadu kapely s odkazem na Pattonovy vedlejší závazky.
červen 1997
Patton a spol. se vrací se šestou deskou Album Of The Year.
1996
Mike Patton se soustředí na Mr. Bungle, Mike Bordin vyjíždí na turné s Ozzym Osbournem a Rody Bottum si odskakuje k Imperial Teen.
březen 1995
Kapela vydává pátou desku King For A Day, Fool For A Lifetime, navzdory hitovému potenciálu však přetrvává sestupná tendence prodejnosti. V USA albu sotva věnují pozornost a v jindy silné Evropě je dokonce zrušena část turné.
listopad 1993
Kytaristovi Jimu Martinovi se nelíbí směr, jakým se Faith No More ubírají, a je nucen opustit jejich řady. Dle názoru některých fanoušků kapela po jeho odchodu ztratila duši. Post kytaristy je následně předmětem četných střídaček.
leden 1993
Klávesák Roddy Bottun, poznamenaný heroinovou závislostí, úmrtím svého otce a rozpadem dlouholetého vztahu, se jako jeden z prvních muzikantů veřejně přiznává k homosexuální orientaci.
listopad 1992
V pražské Tesla Areně se koná historicky první samostatný koncert Faith No More u nás.
léto 1992
Album Angel Dust kapela propaguje na turné po boku Metalliky a Guns N‘Roses.
červen 1992
Faith No More nabité sebevědomí proměňují ve čtvrté LP Angel Dust. Silný otisk na něm zanechává experimentátor Patton. Album je pozitivně přijato, avšak prodává se hůře než jeho předchůdce (obzvlášť v USA).
únor 1991
Skupina vydává svou první live nahrávku Live at Brixton Academy.
leden 1990
Premiéru slaví videoklip k singlu Epic s maniakálním Pattonem v ústředí. Z Faith No More se díky němu přes noc stávají hvězdy.
červen 1989
Vychází přelomové album The Real Thing. Ke konci roku získává nominaci na Grammy ve zcela nové kategorii heavy metal/hard rock a prodejnost mu vynáší platinu.
leden 1989
Náhradou za Mosleyho se stává devatenáctiletý Mike Patton, který kapelu zaujal z demáčů své středoškolské kapely Mr. Bungle. V rychlosti dopisuje texty k již rozdělané třetí desce a natáčí vokály.
1988
Zpěvák Chuck Mosley je vyloučen kvůli problémům s drogami poté, co odpadl přímo na pódiu. Spekuluje se, že důvodem nejsou drogy, ale narkolepsie.
1987
Skupina vydává druhou studiovku Introduce Yourself a vyráží na evropské turné.
1985
Faith No More nahrávají debutové album We Care A Lot.
1983
Hledá se kytarista a vhodný frontmana. Šanci dostává i Courtney Love, její výkony jsou však nepřesvědčivé a povaha konfliktní. Sestava se ustaluje s příchodem kytaristy Jima Martina a zpěváka Chucka Mosleyho.
1981–1982
Skupina mění název na Faith No Man a střídá členy. Odchází Worthington, kterého nahrazuje Roddy Bottum, a vyhazov dostává Mike Morris. Tříčlenné tvrdé jádro přijímá název Faith No More.
1979
Baskytarista Billy Gould, bubeník Mike Bordin s klávesákem Wadem Worthingtonem a vokalistou Mikem „The Man“ Morrisem zakládají skupinu Sharp Young Men.
1
1
headliner 1/5

Předchozí článek:
L7

Další článek:
Mike Patton