Hudební časopis zdarma ke stažení

App Store Google Play

Novinky

Co se děje

5 otázek pro...

Voxel

Co poslouchá...

Janek Rubeš

Čerstvé (z)boží

Junior Smile

Headliner 1/2

Monkey Business

Headliner 2/2

5x o Monkey Business

Konspirace 1/2

Paul McCartney

Konspirace 2/2

Paul McCartney

Téma 1/3

Grunge

Téma 2/3

12 zářezů na pažbě grunge

Téma 3/3

5 nadějí s grungem v těle

Rozhovor

L7

Headliner 1/5

Faith No More

Headliner 2/5

Mike Patton

Headliner 3/5

Faith No More

Headliner 4/5

Faith No More

Headliner 5/5

Velká recenze

Rozhovor

Apocalyptica

Fenomén 1/2

Scorpions

Fenomén 2/2

Best of Scorpions

Rozhovor

Jiří Marshal

Song Story

Blur

Rozhovor

Vladivojna La Chia

Abeceda

Erica Claptona

České Grammy 1/2

Andělská překvápka

České Grammy 2/2

Kde přistáli Andělé?

Insider

Zlata Holušová

Láska

Holky v českých textech

Rozhovor

Protoje

Story

Brian Wilson

Čerstvé (z)boží

Nano Illusions

Story

Mumford & Sons

Story

Beatsteaks

Rozhovor

Def Leppard

TOP

Roxette

Rozhovor

Rise Agains

Rozhovor

Róisín Murphy

Příběh

Hudba ve filmu

Ženský element

Florence Welch

TOP

7 českých hitů v reklamách

Televize

Videorama

Hip Hop

Elementy ulice

Klasika 1/2

Teď vážně

Klasika 2/2

Jiří Korynta

Folk

Bez cancáku

Mluvené slovo

Nechte si vyprávět

Hard & heavy

Ocelové srdce

Jazz a blues

Bluesbar

Indie

Ty kytary

 •  
  RectangleRectangleRectangleRectangleRectangle

  text kay buriánek

  Kytary útočí. Temně, teskně, naštvaně, radostně i hlasitě. Značka: vážně a nezávisle.

  | Head Wound City | Against Me! | Off! /| Drive Like Jehu |

  Ty kytary!

  indie

  Polygon
   
   

  5

  GraphicLine

  1

 •  
   

  Head Wound City je all star tým. Kapela, ve které se potkali dva členové The Locust Justin a Gabe (basa a bicí), dva členové The Blood Brothers Jordan a Cody (zpěv a kytara) a geniální skřítek a kouzelník strun Nick Zinner z Yeah Yeah Yeahs, je prostě all star tým. Musí být. Všechny spojuje láska k chaosu a rychlosti hraní, což potvrzuje jejich první společné EP vydané na značce Three One G Justina Pearsona.

  | Head Wound City zvládají sedm songů za deset minut |

   
   
   

  Kapela měsíce

  Rectangle
  PolygonPolygonPolygonPolygon
  Polygon

  foto: flicker Dan Rawe

   
   
  PolygonPolygonPolygonPolygon
  Polygon

  Je na něm sedm věcí a trvá deset minut, z čehož by jednoduchými počty mělo být zjevné, že se jedná o typický San Diego noisegrind, přesně v duchu The Locust a dalších spřízněných part. Jak říká Jordan, Head Wound City zní tak, jako kdyby spolu Predátor a Vetřelec začali namísto válčení dělat hudbu. Dělat hluk je osvobozující. Vypadalo to, že tahle kapela bude jen krátkodobý projekt na jedno minialbum, ale dala se dohromady znovu (navzdory znovuobnovení The Blood Brothers a jiným hudebním aktivitám Justina Pearsona, Gabe Serbiana i samotného Nicka Zinnera) a má natočenou rovnou celou desku. Ne že by trvala nad třicet minut, to jistě nehrozí, ale podle všeho bude dobrá, neb se na jejím sound designu

  podílel skvělý producent Ross Robinson. Podle Justina není zatím zřejmé, kdy přesně a kde vyjde, ale faktem je, že je dokončená a Head Wound City brzy vyrazí na americké turné. Nezbývá než mít oči na šťopkách, uši nastražené a ten medový hluk nás jistě nemůže minout.

  RectangleGroup

  Dead Wound City live in Los Angeles, October 2014 (HD FULL SET)

  indie

  Polygon
   
   

  5

  GraphicLine

  2

 •  
   
   
   

  | Vzpomínka na skvělý koncert |

  Video měsíce

  I u nás velmi populární punková kapela s přesahem Against Me! má nové video. Against Me! hráli v pražském Lucerna Music Baru poměrně nedávno, v tomto čísle je koneckonců z jejich koncertu report. Bylo to spontánní, Against Me! jsou v geniální formě a po dlouhé době mě něco bavilo tak, že jsem vydržel celý koncert až přes přídavky a doma pak vytáhl znovu starší desky. I proto není překvapením, že tip na klip měsíce je jejich nový vizuál k songu Two Coffins z ještě stále aktuálního alba Transgender Dysphoria Blues. Je to pomalejší věc, video je černobílé, animované, romanticky morbidní a první, co mě napadlo, byla vzpomínka na

  Heather, manželku zpěváka (dnes už skoro ženy) Laury Jane Grace. Heather podobné věci totiž malovala pro Alkaline Trio a Two Coffins také zní trochu tak, že by klidně mohla být na kterékoli desce Alkaline Trio.

  RectangleGroup

  Against Me!:

  Two Coffins

  indie

  Polygon
   
   

  5

  GraphicLine

  3

 •  
   

  Nemám rád živáky. Míněno na poslech, samozřejmě. Až na výjimky, kterých je velmi málo. Myslím, že jednou z nich jsou The Cure z Hammersmith Odeon (1984). Obecně jejich živé nahrávky mají to, co spoustě jiných záznamů chybí – atmosféru. Off! jsou kvartet punkových veteránů v čele s živoucí, téměř nestárnoucí legendou Keithem Morrisem. Tenhle maličký punkový hobitek v lennonkách a se staletými dready byl vzpurným hlasem Circle Jerks a Black Flag, což už by samo o sobě mělo vzbuzovat úctu a respekt. Jenže on na stará kolena s dalšími jihokalifornskými legendami žánru založil Off!, kapelu, která je totálně nadčasová, a navíc vzhledem ke služebním zkušenostem všech zainteresovaných i neskutečně živelná. Byť se Off! drží klasické punkové formule a neimplementují do svého soundu téměř žádné inovativní prvky,

  zní jejich desky čerstvě a zpupně, jako by jim všem bylo čerstvých šestnáct. Koncerty jsou zážitek, o čemž jsme měli možnost se přesvědčit už jednou na strahovské Sedmičce a letos znovu, protože Off! jsou jedním z lákadel festivalu Mighty Sounds v Táboře. Že jsou miláčky Vice je známo, takže Live From The BBC vydané pod hlavičkou Vice Records nepřekvapí. Co překvapí je ale urgence a atak velmi krátké nahrávky, poskládané převážně z jednominutovek z poslední vydané desky Wasted Years. Že Off! hrají všechno mnohem rychleji, je logické, ale skvělým zjištěním je, že atmosféra koncertů se neztratila v bordeloidním zvuku, Keithovi je skvěle rozumět, frázuje úplně stejně a kapela maká jako rozjetý parní válec. Chcete-li zavřít oči a být rázem v kotli zpoceného vydýchaného klubu, tak tohle je autentická nahrávka přesně pro vás.

  | U Off! není překážkou věk ani bordel |

   
   

  Deska měsíce

  PolygonPolygonPolygonPolygon
  Polygon
   
   
  PolygonPolygonPolygonPolygon
  Polygon
  RectangleRectangleGroupGroup

  Off!: Live From The BBC (FULL ALBUM)

  Off!: Upside Down (live)

  indie

  Polygon
   
   

  5

  GraphicLine

  4

 •  
   
   
   

  | Zásadní kapela Drive Like Jehu zahrála na Coachelle |

  Reunion měsíce

  PolygonPolygonPolygonPolygon
  Polygon
   
  Group

  Coachella, festival v poušti kousek od Palm Springs, se během poměrně krátké historie vypracoval v jeden z nejsvébytnějších na planetě. Má nenapodobitelné kouzlo pouštní magie a vzhledem ke vzdálenosti od Mekky kýče Los Angeles je to zároveň i jeden z nejpřeceňovanějších festivalů na planetě. Nicméně vždycky má něco speciálního, co v dobrém slova smyslu šokuje, a poměrně často si pohrává s možností zvláštních reunionů. Drive Like Jehu nebyli nikdy megapopulární kapelou. Dali se dohromady na počátku plodných devadesátek v San Diegu, vydali dvě desky a rozpadli se. Jenže ta dvě alba – eponymní Drive Like Jehu (1991) a Yank Crime (1994) jsou dodnes považována za kultovní milníky stejně jako kapela samotná. Ještě před devalvací termínu emo v hudebním kontextu byla její tvorba považována za naprosto zásadní

  pro celou řadu následovníků a ovlivnila nekonečnou řadu kapel až do dneška. Těžko si představit, jak by třeba dnes zněli Queens of the Stone Age, nebýt právě Drive Like Jehu. Jejich návrat na pódium Coachelly nebyl v historii první, rozhodně to nebyla událost pro stotisícové masy, ale své místo v žebříčku událostí rozhodně měl. A kdyby nic, je to dobrá připomínka toho, kde a jak se formoval altrernativní post-hardcore emo rock.

  RectangleGroup

  Drive Like Jehu: reunion koncert ze San Diega 2014

  Polygon
   
   

  5

  GraphicLine

  indie

  5

 
×
Čtete:
2015/5
Ty kytary

Alternativa

Kroky podzem

EDM

MDMA

Odjinud

Mimochodem

Deska měsíce

Blur

Recenze

21. 5. 2015

Recenze 1/2

7. 5. 2015

Recenze 2/2

7. 5. 2015

Duel

Monkey Business - Sex and sport? Never!

Naživo

NILS FRAHM

Naživo

MUDHONEY

Naživo

Vladimir 518 & The Rocket Dogz

Naživo

WHILE SHE SLEEPS

Naživo

Against Me! Noc v punkrockovém transu

Naživo

Converse Workshop s Bastl Instruments

Naživo

Hudba Hollywoodu

Naživo

10. narozeniny Bandzone.cz

Naživo

Keep Prague Loud / DIV I DED

Tipy

Kam vyrazit?

Používáme cookies abychom Vám umožnili lepší procházení stránkou. Pro více informací si přečtěte Co jsou Cookies. Pokud budete pokračovat v procházení stránek, vyjadřujete souhlas s těmito podmínkami.