Hudební časopis zdarma ke stažení

App Store Google Play

Novinky

Co se děje

Redakční tipy

Headparáda

Ve studiu

5 otázek pro... KLARA

Co poslouchá...

Erik Tabery

Čerstvé (z)boží

Mirka Miškechová

Headliner 1/3

Meky Žbirka

Headliner 2/3

Procházka Abbey Road

Headliner 3/3

Pete Brown

Fenomén 1/4

Pár jsou dva

Fenomén 2/4

Pár jsou dva

Fenomén 3/4

Pár jsou dva

Fenomén 4/4

Pár jsou dva

TOP

Zapojte se

Rozhovor

Sto zvířat

Fenomén

Hacienda

Enface

CocoRosie

TOP

7 nejlepších komiksových obalu

Téma

Vypsaná FiXa vs. Wohnout II

Rozhovor

Eagles of Death Metal

Story

Duran Duran

TOP

Genius loci

Headliner

Foals

Rozhovor

Patrik Rytmus Vrbovský

Pohled

Ako sa žije sídliskový sen

Story

Please the Trees

Hlášky

Keith Richards

Rozhovor

War on Drugs

Song Story

Kate Bush

Vzpomínka

Romek Hanzlík

Anketa

Stalo se 3

Rozhovor

Joe Bonamassa

Story

Twisted Sister

Enface

Mucha

Čerstvé (z)boží

Inheritance

Insider

Veronika Douglas

Story

Kurt Cobain

Rozhovor

Lavagance

Enface

Shinedown

Test

H-D Kvíz

Rozhovor

Derrick Morgan

Story

David Gilmour

Ženský element

Lauren Mayberry

Televize

Videorama

Výročí

Kalendárium

Hip Hop

Elementy ulice

Klasika 1/2

Teď vážně

Klasika 2/2

Jarmila Novotná

Folk

Bez cancáku

Hard & heavy

Ocelové srdce

 •  
  RectangleGroup

  text JAROSLAV ŠPULÁK (PRÁVO)

  Vše podstatné z tvrdé hudby na jednom místě

  | Foo Fighters | Guns N’Roses | Annihilator | Puscifer | | Nirvana | Sevendust | Bring Me The Horizon | Trivium |

  Ocelové srdce

  Polygon
   
   

  5

  GraphicLine

  hard and heavy

  1

 •  
   

  Pokud můžeme nějakou současnou kapelu označit jako nejmilovanější na světě, jsou to jednoznačně Foo Fighters. V italské Ceseně připravili akci, jejímž cílem bylo pozvat kapelu do města na koncert. Fanoušci v italském regionu Romagna, jehož centrem je město Cesena, založili v prosinci loňského roku YouTube kanál projektu s názvem Rockin ’1000. Jeho cílem bylo prostřednictvím videí, crowdfundingové kampaně a dalších akcí dát dohromady tisíc hudebníků a fanoušků, kteří společně zahrají coververzi skladby od Foo Fighters Learn To Fly a tím dokážou, jak moc chtějí, aby v Ceseně zahrála.

  Nejlepší fanoušky mají Foo Fighters. Bez debat

   
  TextFrame
   

  | Miláčkové měsíce |

  Rectangle

  foto: Live Nation

  Group
  Polygon
   
   
  RectangleGroup

  Learn to Fly: Foo Fighters Rockin1000

  Group
  Polygon

  Na tomto projektu jsem pracoval víc než rok,“ řekl Zaffagnini.

  A zabralo to. Dave Grohl odpověděl videem namluveným v italštině, v němž sdělil, že se Foo Fighters s tamními fanoušky brzy uvidí.

  Výsledkem je video, ve kterém stovky bubeníků, kytaristů, baskytaristů a zpěváků hrají a zpívají píseň Learn to Fly. Nemusíte být fanouškem kapely, abyste při sledování počinu měli husí kůži. Po dohrání skladby došlo na proslov autora nápadu a koordinátora projektu Fabia Zaffagniniho. „Myslím, že video uvidí obrovské množství lidí na celém světě. Ale, upřímně řečeno, bylo koncipováno tak, aby bylo určeno jen pěti lidem. Jsou to Chris, Pat, Nate, Taylor a Dave Grohl z Foo Fighters. Víte, Itálie je země, ve které se sny neplní snadno, ale je to země plná vášně a kreativity. To, co jsme udělali, je obrovský zázrak.

  Polygon
   
   

  5

  GraphicLine

  hard and heavy

  2

 •  
   

  Na další album skupiny Guns N‘Roses si rozhodně budeme muset ještě nějakou chvíli počkat. Poté, co ji loni opustil kytarista Ron „Bumblefoot“ Thal, s čímž se dělaly tajnosti a nikdo pak oficiálně jeho odchod nepotvrdil, přišla nedávno skupina o dalšího kytaristu. DJ Ashba odešel také v tichosti, ale prý po sobě zanechal na rozloučenou třístránkový dopis psaný rukou.

  V Guns N’Roses se uvolnilo místo pro Slashe

   
  TextFrame
   

  | Spekulace měsíce |

  Rectangle

  foto: Supraphon

  Group
  Polygon
   
   

  Stojí v něm, že to v kapele bylo super a jak těžko mu je, když se musí rozloučit. Jedním dechem ale dodává, že se teď bude více soustředit na vlastní kapelu Sixx A. M., ve které je s Nikkim Sixxem z Mötley Crüe.

  Na to konto se za oceánem rozhořela diskuze o tom, kdo v Guns N’Roses převezme kytarové party. Ne že by si zpěvák Axl Rose, absolutní vládce formace, nebyl schopen najít dobrého kytaristu, po celý život jej takoví obklopují

  a dokazují mu, že by rozhodně stáli za to. Velmi často se nicméně objevuje názor, že se v Guns N’Roses čistí prostor pro... Slashe, chlapíka, který s Axlem kapelu v osmdesátkách zakládal.

  Je to zajímavá myšlenka, zvláště, když ani Axl, ani Slash, ani nikdo jiný takovou verzi dalšího vývoje ve skupině Guns N’Roses rázně nevyloučili. Poslední zprávy dokonce hovoří o jejich uměleckém sbližování.

  Group
  Polygon
  Polygon
   
   

  5

  GraphicLine

  hard and heavy

  3

 •  
   

  Letitá kanadská thrashmetalová formace Annihilator oslavuje poněkud opožděně svých loňských třicet let novým albem. Kolekce se jmenuje Suicide Society a vyjde v polovině září.

  V Annihilator už zase zpívá Waters

   
  TextFrame
   

  | Návrat měsíce |

  Rectangle

  foto: annihilatormetal.com

  Group
  Polygon
   
   
  RectangleGroup

  Annihilator: Suicide Society

  Group
  Polygon

  natočen v opuštěném bazénu na území bývalého východního Německa. „Vítejte v odvrácené straně lidské rasy, tak začíná text té písně. Měl původně pojednávat o něčem jiném, ale když jsem si jednou znovu uvědomil, co si jako lidé provádíme navzájem, co děláme planetě a zvířatům, tak jsem změnil záměr,“ vysvětlil Waters.

  Nejzajímavější na novém počinu je kromě dobrých skladeb i to, že se lídr kapely Jeff Waters, jeden z nejtalentovanějších umělců v oblasti thrash metalu, jenž styl na deskách své kapely několikrát elegantně rozšířil a opentlil, vrátil za mikrofon. Na minulých počinech byl jenom duší kapely a kytaristou, vokální party obstarával Dave Padden. Ten ale loni v prosinci sestavu opustil, a tak se Waters rozhodl vrátit do starých časů, kdy v sestavě zpíval. Bylo to například na albech King Of The Kill (1994), Refresh The Demon (1996) nebo Remains (1997). Jinak zůstalo vše při starém, což znamená, že Waters tradičně natočil všechny kytary i baskytaru a celou kolekci od začátku do konce napsal, nazpíval a vyprodukoval. Videoklip k titulní písničce pak byl

  Polygon
   
   

  5

  GraphicLine

  hard and heavy

  4

 •  
   
  Group
  Polygon

  | Ocelový déšť |

  Zatímco fanoušci čekají na ohlášené nové album amerických Tool, jejich frontman Maynard James Keenan připravuje se svým projektem Puscifer vydání třetího alba. Bude se jmenovat Money Shot a vyjde v závěru října. První ochutnávkou je skladba Grand Canyon v doprovodu epických záběrů z Arizonské pouště, kde zpěvák pěstuje víno.

  Na internetu se objevila zatím nezveřejněná verze skladby Sappy od Nirvany. Ta ji nahrála v roce 1991 v kalifornských Sound City Studios. Píseň původně vyšla jako Verse Chorus Verse v roce 1993 na kompilaci No Alternative, kterou uvedla na trh Red Hot Organization na podporu boje proti AIDS. Sappy se také objevila na box setu With the Lights Out (2004) Nirvany. Nabízíme ji v její původní akustické verzi.

  Puscifer

  Nirvana

   
   
   
   
  RectangleGroup

  Puscifer: Grand Canyon

  RectangleGroup

  Nirvana: Verse Chorus Verse

   

  Po jednadvaceti letech existence se na začátek října chystá nové album Kill The Flaw atlantské kapely Sevendust. Bude jedenácté v její diskografii, přičemž sound formace z dnešního pohledu prezentuje tradiční heavy metal. První singl se jmenuje Thank You.

  Již 11. září vyjde páté album britské metalcoreové formace Bring Me The Horizon, která současně bojuje s určitou nevolí fanoušků. Ti ji viní z toho, že se zaprodala šoubyznysu a její aktuální tvorba už není tak tvrdá, jako ta před lety. Poslední singl před vydáním novinky se jmenuje Throne, takže můžete posoudit sami.

  Americká metalcoreová parta kolem zpěváka a kytaristy Matta Heafyho připravila na 2. říjen nové album. Bude se jmenovat Silence In The Snow a avizují je stejnojmenný singl i videoklip. Producentem kolekce je Michael „Elvis“ Baskette, který dělal například s Alter Bridge nebo Slashem. Dodejme, že floridskou kapelu loni opustil bubeník Mick Augusto. Nahradil ho Mat Madiro.

  Sevendust

  Bring Me The Horizon

  Trivium

   
   
   
   
   
  Rectangle

  Sevendust: Thank You

  Bring Me The Horizon: Throne

  Trivium: Silence In The Snow

  Group
   
   
  Group
  Polygon
  Polygon
   
   

  5

  GraphicLine

  hard and heavy

  5

 
×
Čtete:
2015/9
Ocelové srdce

Jazz a blues

Bluesbar

Indie

Ty kytary!

Alternativa

Kroky podzem

EDM

MDMA

Mluvené slovo

Nechte si vyprávět

Odjinud

Mimochodem

Recenze

Recenze měsíce

Recenze

Recenze 17. 9. 2015

Recenze

Recenze 3. 9. 2015

Duel

Voxel

Naživo

Maella, eFeM, Kuba Alexa

Naživo

Jim Adkins

Naživo

Zebra Katz

Naživo

Eurotrialog

Naživo

Brutal Assault Festival

Naživo

INTERPOL

Naživo

Kings of Leon

Naživo

HALESTORM

Naživo

Grape festival 2015

Naživo

Cocotte Minute

Naživo

Trutnoff 2015

Naživo

Okoř 2015

Naživo

Adrian T. Bell, Tony Key, Ira Mimosa, Dead Sailor

Tipy

Kam vyrazit?

Tiráž

Tiráž

Používáme cookies abychom Vám umožnili lepší procházení stránkou. Pro více informací si přečtěte Co jsou Cookies. Pokud budete pokračovat v procházení stránek, vyjadřujete souhlas s těmito podmínkami.