Hudební časopis zdarma ke stažení

App Store Google Play

Editorial

Editorial

Novinky

Novinky

Headparáda

Headparáda

Zaostřeno

Prokopat se ven

Pražské devadesátky ožijí ve filmu

Ve studiu

5 otázek pro… Oceán

Zaostřeno

Abendband

Tak trochu na severozápad

Festival

Metronome Festival

Zahájení bude ve velkém stylu

Obrazem

Mačkátkem Macháčka

Pohled

Nejúspěšnější hudební pořad

Zaostřeno

Čistý festival

Na Rec. Stage bude recyklovaná show i striptýz

Můj soundtrack

Petr Kopfstein

Na U2 se nedá zapomenout

Čerstvé (z)boží

Ivana Mer

Mezi námi vílami

Zaostřeno

Festival Respect

Co se hraje ve světě

Headliner

James Cole

Sestup do hlubin

Téma

Hudba vs. Politika

Mohou zpěváci mluvit?

TOP

Dobrý den, kozy ven

12 klipů nevhodných k práci

Rozhovor

Muse

Jsme jako loutky na šňůrkách

TOP

20 songů na zlomené srdce

aneb jak zvládnout rozchod

Albumstory

Prince

Purple Rain

Rozhovor

Royal Republic

My hrajeme Chuck Norris rock

Story

Skyline

Pořád stejně jako v osmnácti

Hlášky

Rob Zombie

Nejlepší věci přijdou, když máte hlad

Rozhovor

Hooverphonic

Žádný stres, jenom spousta zábavy

TOP

Bob Dylan

Jako solnej sloup aneb 10 Bobů po Česku

Ženský element

Rihanna

Ženu ani květinou neuhodíš

Příběh

Dj Derek

Záhadná smrt nejstaršího dýdžeje světa

Dotazník

Atmo Music

Nikdy jsme nekalkulovali

Rozhovor

Slowdive

Líbánky po dvaceti letech

Rozhovor

Caro Emerald

Jsem jen holandská holka

TOP

Hvězdy z ulice

aneb 9 bezdomovců mezi hudebníky

Story

Mumford & Sons

Jak se zrodil fenomén

Téma

Slavní a neznámí

Enface

Catfish and the Bottlemen

Chceme naplnit stadiony

Průvodce

Hard Rock Cafe

Jak prase obletělo Londýn

Retro

AC/DC

Drolící se monument

Televize

Videorama

Rozhovor

Of Monster And Men

Island nás vytvaroval

Rozhovor

Nano

Nové začátky i naděje

Jackie Crash

Angels & Airwaves

Po stopách Blink-182

Story

Richard Ashcroft

Mainstream sežral naši kulturu

Trip

At The Drive-In

Bolest, slast a husí kůže

Rozhovor

Gage

Bavte se. Beng!

Fakta

Eric Clapton

Jak se sklář stal kytaristou

Rozhovor

The Neighboorhood

Image je stejně důležitá jako hudba

Story

PJ Harvey

Koho bolí realita

Kvíz

Headliner test

Heavy

Natvrdo

Hip Hop

Elementy ulice

Folk 1/2

Bez cancáku

Folk 2/2

Martina Trchová

Bráním se označení písničkářka

Klasika

Teď vážně

Indie

Ty kytary!

Jazz a blues

Bluesbar

Alternativa

Kroky podzem

EDM

MDMA

Mluvené slovo

Vyprávěj

Recenze měsíce

Radiohead

A Moon Shaped Pool

Recenze měsíce

Beyoncé

Lemonade

Recenze

19. 5. 2016

Recenze

5. 5. 2016

Duel

Atmo Music

Sen

SMS REC

SMS Recenze

 •  

  1

  1

   
   

  SMS/RECenze

   

  sms/rec

   
   

  Doby, kdy psychedelici Dandy Warhols skládali geniální melodie, už jsou fuč. Na devátém albu frontman Courtney Taylor pokračuje v servírování hloubavých skladeb, které nahrál na kazeťák ve vlastním sklepě. Distorland nabízí melancholické i energické momenty. Z hlavy se vám ale vykouří rychleji než Zemanova první ranní cigaretka. (VOT)

  „Natočili jsme desku v zahraničí“ konečně přestává být jen marketingovou nálepkou. EP Home je toho důkazem – nabízí precizní zvuk, který bere dech. Nestreamujte a nesázejte na poslech na notebooku, tady se skutečně vyplatí koupit cédéčko a postaru si je pustit na plný pecky na věži. Home je radost poslouchat, ovšem přenést kouzlo nahrávky na pódia bude pro kapelu oříšek. (JK)

  Druhé album v Los Angeles usídleného dívčího tria Bleached je solidní kolekce indie-rockových songů s punkovým přelivem. Víc fashion než velké umění. Do teenagerského seriálu skvělé, do filmu o nočním životě v LA super. Lehce retro rokenrol a trocha punku. Sestry Jennifer a Jessie mohou být v klidu. I v evropských klubech to bude fungovat. (KB)

  Brooklynská čtveřice už dávno platí za symbol kvality, který nezávislé scéně nastavuje laťku. Na páté studiovce se odklání od neučesané bezprostřednosti, songy staví kámen po kameni a zapojuje nové nástroje. Drží si ale rukopis, a tak nechybí velvetovská atmoška, post-punkové vlivy ani garážové móresy. Skvělá deska. (VO)

  Rumunská, původně svatební kapela slaví dvacetiny s novou studiovkou. Hudebně jsou kořeny stále na Balkáně, ale citelně přibyla inspirace, kterou skupina posbírala na cestách. Od Screamin‘ Jay Hawkinse až po Latinskou Ameriku. Album je celkově jeden velký mejdan navoněný rakijí a čubricou, člověka vyloženě tahá na parket do kola. Radost poslouchat. (JK)

  Velkorysý projekt vznikl k čtyřstému výročí úmrtí nejslavnějšího dramatika a milovník tklivých melodií k němu přizval řadu hostů, kteří recitují či zpívají Shakespearovy sonety, takže album skáče mezi žánry a místy koketuje s klasikou a někde jde zas spíše o působivé melodramy. Pozvání však přijaly i třeba herečky Helena Bonham-Carter nebo Carrie Fischer a také Florence Welch. Pozoruhodná kuriozita! (AKO)

  Třetí album švédského tria je podobný hybrid jako mytické zvíře zajdalen na jejím obalu. Tu trocha pohodového R’n’B, tady nálož mainstreamového popu a tam zas syntezátory říznuté kytarami. Tahle směska, kterou sjednocuje špičková produkce, překvapivě funguje. Zábava pro taneční parkety i rádia. Popárna jako kráva, ale chytrá. (VOT)

  the dandy warhols

  Distortland

  We On the Moon

  Home

  Bleached

  Welcome the Worms

  Parquet Courts

  Human Performance

  Fanfare Ciocarlia

  Onwards to Mars

  Rufus Wainwright

  Take All My Loves – 9 Shakespeare Sonnets

  MIIIKE SNOW

  iii

   
   
   
   
   

  Letošní další, až překvapivě vychvalovaná filmová verze Knihy džunglí, má soundtrack od skladatele Johna Debneyho a vedle Dr. Johna si tentokrát zazpívali i Bill Murray, Scarlett Johansson a Christopher Walken. Jejich sympatická civilnost vyvažuje pochopitelnou megaporci medové romantiky a všech myslitelných kýčů filmové hudby. Takže pozor na dojetí při bloudění lesem smyčců. (AKO)

  Osmadvacetiletý songwriter zpívá a skládá, jako kdyby byl přímým potomkem Boba Dylana. Na svém třetím albu ale neinterpretuje 60. léta jako žádné zkostnatělé retro. Singing Saw má navzdory jednoduchosti silnou atmosféru a chytí už na první poslech. Zaručený tip třeba pro fanoušky Kurta Vileho. (VO)

  Zpěvačka Frankie Cosmos se stává ozdobou pojmu lo-fi. Při poslechu její druhé desky se budete cítit jako teenagerka, která se na kole projíždí vedle kanálů v srdci zasněného Amsterdamu. Přímočaré indiepopové skladby, v nichž umělkyně zpívá například, že tuhle část songu ještě nedopsala, působí nebezpečně roztomile. Třicet minut čiré upřímnosti. (VOT)

  Woodkidovo album The Golden Age jsem si zamiloval. Jestli má někdo ze současných skladatelů cinematický přesah a dokáže pracovat s hudebními náladami tak efektivně, jako by pracoval s popisnějším obrazem, je to právě Woodkid. Jeho soundtrack k brutálnímu thrilleru Desierto o mexickém ilegálním migrantovi je signifikantně dechberoucí. Potřebujeme novou Woodkidovu desku. Nutně. (KB)

  Různí

  THE JUNGLE BOOK OST

  Kevin MorbY

  Singing Saw

  frankie cosmos

  NEXT THING

  Woodkid

  Desierto

   
   

  Písničkář s akordeonem, proč ne? Díra na trhu by tady byla. Debut Ústečáka Petra Lüftnera ji ale nejspíše nezaplní. Silný je v momentech, kdy zpívá o svém domovském městě a kraji, ale se sociální satirou se dostává na dostřel nechvalně známých Peterka a spol. Produkce Ondřeje Ládka je cítit intenzivně, překvapí hostování Lukáše Bundila ze skupiny Slza. (JK)

  Minimalismus. Repetice. Odkazy na Philipa Glasse a Stevea Reicheho. Fragmenty. Experimentální rozhraní. Atmosférické ruchy a poruchy. Náznaky, náčrty, nedokončené nastíněné motivy. Provokace. Minimalismus. Monochromatická samota, odtažitost, odosobnění. Prázdné konce. Smířlivá smrt. Geniální EP. (KB)

  Belgičani Goose mají venku čtvrté album, jupí! Textově stále stejné klišé, kompletně osmdesátkový sound je patetický, ale vlastně milý. Vokální linky jsou tak těžce editované, až téměř ztrácejí nějakou identitu a lidský faktor. Dalo by se najít opravdu hodně kazů, ale ve výsledku je to celkem milá elektronická deska, trochu old fashion, ale taneční a romantická. (KB)

  Opět tři ženy. Z Atlanty. Páté album. L7 ani The Distillers to nejsou. Jako by jejich naježenému punku vypadaly mlíčňáky. Nosebleed Weekend je sice liberálnější, co se týče stylů, pohybuje se na ose od feministicky kostrbatého punku přes trochu garage, surf až po lehké experimenty. Ale vlastně celkem fajn. Bikini Kill a Ty Segall hledají komunikační kanál z minulosti do současnosti. (KB)

  Har Mar Superstar byl skoro zapomenut, a pokud nějaká vzpomínka zůstala, tak spíš na jeho komickou postavu, neustále se obnažující v rozporu s jakoukoli estetikou. Jenže jeho nová deska je velké překvapení, protože Sean Tillmann se na ní naprosto vážně vyznává ze svojí lásky ke klasickému Motown soulu. A je to skvělé! Padesátkový bubblegum pop, šedesátkový soul a retro synth pop, úžasná nostalgie a skvělé album! (KB)

  Na pátém albu (a prvním pro osvědčené Slnko records) slovenského folkového písničkáře doprovází Spontánne hudobné zoskupenie a rozhodně ho lze doporučit všem, kteří mají rádi třeba Zrní. Upřímné, i když občas lehce naivní písničky disponují silnými melodiemi a signalizují, že muzikant, který v minulosti zkoušel i metal či hip hop, konečně našel svou ideální polohu. (AKO)

  Box sedmi cédéček mapující Pospíšilovu kariéru mezi lety 1978 až 1993 je krásnou oslavou zpěvákových šestašedesátin. Reedici šesti studiovek doplňuje kompilace singlů. Je velká škoda, že jsme se v bookletu nedočkali průvodního slova, ale ještě je čas. Novější část kariéry totiž brzy doplní další box nazvaný Route 66 – Exit 2. (JK)

  Byly časy, kdy praotce post-punku poháněla chuť experimentovat a za čtyřicetiletou kariéru jen zřídka šlápli vedle. V poslední době se ale upínají hlavně ke studiové práci a plní si svůj sen o dokonalém zvuku. Jejich nový release je vypiplaná klasika, byť jednolitá co do tempa i nálady. To ale zachraňuje kraťoučká stopáž. (VO)

  Britská dámská čtveřice navazuje comebackovým albem přesně tam, kde před deseti lety skončila. U slušně udělaného mainstreamu, který se hezky poslouchá, ale nic po sobě nezanechá. Pro fanoušky je deska událost, protože návrat dlouho nikdo nečekal. Ostatním ale nenabízí nic víc než nálož romantického popu předchozí generace. (JK)

  Petr Lüftner

  Až se příště narodím

  Nosaj Thing

  No Reality

  Goose

  What You Need

  The Coathangers

  Nosebleed Weekend

  Har Mar Superstar

  Best Summer Ever

  NANY HUDÁK & SHZ

  Jazyk duší

  Luboš Pospíšil

  Route 66 – Exit 1

  Wire

  Nocturnal Koreans

  All Saints

  Red Flag

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
 
×
Čtete:
2016/5
SMS Recenze

Naživo

Headliner Ponton

Ponurý nářez

Naživo

Hans Zimmer

Surové pohlazení geniálního šílence

Naživo

CocoRosie

Přehlídka individuality

Naživo

Marpo

Největší show českého rapu

Naživo

Motown muzikál

Příběh soulu stojí za vidění

Naživo

KLARA.

Divoký křest podomácku

Naživo

Prague Conspiracy

Falešná hra na rock'n'roll

Naživo

Protomartyr

Spalující emoce

Památné dny

Stalo se...

Tipy

Kam vyrazit?

Tiráž

Tiráž

Používáme cookies abychom Vám umožnili lepší procházení stránkou. Pro více informací si přečtěte Co jsou Cookies. Pokud budete pokračovat v procházení stránek, vyjadřujete souhlas s těmito podmínkami.