Hudební časopis zdarma ke stažení

App Store Google Play

Novinky

Co se děje

 • GraphicLineGraphicLine
   
  Polygon

  1

  1

  GraphicLine

  novinky

  Kromě nové desky Red Hot Chili Peppers se v roce 2015 dočkáme také nového alba od mačo králů z Metalliky. Basák Robert Trujillo prozradil, že kapela pilně jamuje a dává dohromady nápady na desátou desku. Čeho se ale příští rok určitě nedočkáme, je reunion R.E.M. „Ne, to se nikdy nestane. Ty kluky miluju a jako k muzikantům k nim chovám obrovský respekt. Ale já prostě nechci dělat to, co ostatní... nostalgií opovrhuju. Ohlížení zpět mi nejde,“ řekl Michael Stipe. Lidé už nikdy nebudou lesklí a šťastní. (OH)

  Co nás čeká a mine

  GraphicLineGraphicLine

  co se děje...

  Rectangle

  Fanoušci Michala Hrůzy, který loni utrpěl po napadení ve Stodolní ulici v Ostravě závažná zranění, se dočkali. Zpěvákovo jméno se na sklonku roku objevilo v rozpisech několika festivalů. On sám jako první potvrdil vystoupení na Majálesech 1. května v Praze, 7. května v Brně a 24. května v Hradci Králové. „Už nějakou dobu s kapelou pilně zkoušíme a ze sebe i z nejbližšího okolí cítíme, že to funguje. Snad mi paměť bude na majálesech sloužit, a když ne, tak mi pomůže publikum,“ komentoval podle pořadatelů návrat na pódia Michal Hrůza. V době uzávěrky ještě nebyla zveřejněna data, ale spekuluje se i o samostatném turné. (HV)

  Michal Hrůza potvrdil první festivaly

  Norská skupina A-ha oznámila, že se v roce 2015 dá opět dohromady, a to u příležitosti turné k třicátému výročí vydání debutového alba Hunting High and Low. Sdělila, že se představí na festivalu Rock In Rio a termíny dalších koncertů zveřejní posléze. Na brazilském festivalu vystoupila už v roce 1991, kdy jejímu vystoupení přihlíželo na 200 tisíc diváků. „Ten koncert byl jedním z nejkrásnějších v naší kariéře,“ vzpomíná klávesista Magne Furuholmen. V sestavě jsou kromě něho ještě zpěvák Morten Harket a kytarista Paul Waaktaar-Savoy. Kapela fungovala v letech 1982 až 1994, 1998 až 2011 a nyní je to její třetí zrození. (JŠ)

  Již v polovině prosince bylo jasné, že nejsledovanějším klipem na videoportálu YouTube za rok 2014 bude ten k písni Dark Horse od americké zpěvačky Katy Perry. Celkový počet jeho zhlédnutí přesáhl k desátému dni posledního měsíce hranici 717 milionů, což na prvenství pohodlně stačilo. Na druhém místě skončil Enrique Iglesias se skladbou Bailando, jejíž videoklip měl k uvedenému datu přes 589 milionů zhlédnutí. Třetí a čtvrté místo obsadila se svými klipy Shakira (Can’t Remember to Forget You s Rihannou a La La La s Carlinhosem Brownem), na pátém je Jason Derulo (klip k písni Wiggle se Snoop Doggem). Žebříček deseti nejsledovanějších videoklipů na YouTube uzavírá Nicki Minaj a její kontroverzní video k písničce Anaconda. (JŠ)

  GraphicLineGraphicLineGraphicLineGraphicLineGraphicLineGraphicLineGraphicLine

  A-ha se vrátí kvůli výročí

  Nejsledovanější byl klip Katy Perry

  Česká rocková legenda Stromboli odehrála 4. prosince 2014 výroční koncert v pražské O2 areně a s ohledem na jeho úspěch se rozhodla v letošním roce vystoupit na několika letních festivalech. Podle Michala Pavlíčka však neplánuje žádné koncertní turné, neboť kytaristovou prioritou pro rok 2015 je natáčení nového alba skupiny Pražský výběr. „Navíc si myslím, že koncert v O2 areně měl kouzlo i díky scéně a výročí, které připomínal. Jakmile bychom začali hrát v kulturních domech, kouzlo by se zcela jistě vytratilo,“ vysvětlil Pavlíček. Stromboli se představí na Colours of Ostrava, Benátské noci, Pohodě, Vysočina festu a několika dalších letních přehlídkách. (JŠ)

  Je to takové to popichování po vydání desky. Billy Corgan ze Smashing Pumpkins označil své kolegy z Pearl Jam za neoriginální a hudbu Foo Fighters častoval přívlastky jako zaostalá. Corgan v rádiu řekl, že status Pearl Jam jako stadionové kapely je pro něj záhadou. „Když si vedle sebe postavíš mé skladby, skladby Nirvany a pak jejich věci, zjistíš, že oni vlastně žádné skladby nemají,“ řekl moderátorovi sebejistě. Smashing Pumpkins a Nirvana měli podle něj vlastní ligu, do níž ostatní kapely kvalitou nepatřily. „Myslím, že práce mluví sama za sebe,“ uzavřel diskuzi o nedostatku zdravé soutěživosti v hudební branži typicky po corganovsku. (OH)

  Stromboli vystoupí na letních festivalech

  Billy Corgan kope do Foo Fighters i Pearl Jam

  Michael Stipe - December 10, 2014 - ACRIA Holiday Dinner Honoring Bruce Weber  Larry Kramer held at Skylight Modern, NYC. (Photo by Clint Spaulding/Patrick McMullan/Sipa USA)GraphicLineRectangleRectangleRectangleGroupGraphicLineRectangle
   
 
×
Čtete:
2015/1
Co se děje

Redakční tipy

Headparáda

Headliner

Vojtěch Dyk

Rozhovor

Elis

Start

Čerstvé (z)boží

Portrét

Enter Shikari

Headliner

Eminem

Enface

Korben Dallas

Rozhovor

Živé kvety

Anketa

Nominace na čtenářskou desku roku 2014

Anketa

Nominace na čtenářskou desku roku 2014

Story

Mark Ronson

Vzpomínáme

Zůstala po nich muzika

Rozloučení

Joe Cocker

TOP

10 vět, které by muzikanti neměli říkat

Story

Scott Stapp

Story

Moby

Portrét

Charli XCX

Výročí

Tom Waits

Po stopách

Kdo je Mirek Tabák?

Odhalení

Petr Ostrouchov

Výročí

Tina Turner

Nominace

Cena Apollo

Rozhovor

Josef Sedloň

TOP 50

50 nejzásadnějších singlů roku 2014

TOP 50

50 nejzásadnějších singlů roku 2014

TOP 50

50 nejzásadnějších singlů roku 2014

TOP 50

50 nejzásadnějších singlů roku 2014

Objektivem

2014 Objektivem

Objektivem

Jan Nožička

Objektivem

Ivan Prokop

Objektivem

Martin Semenysin

Objektivem

Tomáš Třeštík

Objektivem

Andrea Sovová

Objektivem

Vojta Florian

Objektivem

Kryštof Kalina

Objektivem

Jakub Macháček

Insider

Michal Thomes

Test

HD kvíz

Ženský element

Macy Gray

Co poslouchá

Ondřej Kobza

Tip

Wounds

Televize

Videorama

Rozhovor

Voxel

Hip Hop

Elementy ulice

Klasika

Teď vážně

Folk

Bez cancáku

Hard & Heavy

Ocelové srdce

Jazz Blues

Bluesbar

Alternativa

Kroky podzem

EDM

MDMA

Pohled

Slabý rok 2014

Deska měsíce

Vojtěch Dyk

Recenze

Recenze 15. ledna 2015

Recenze

Recenze 1. ledna 2015

SMS/REC

SMS/RECenze

Duel

Wu Tang Clan

Naživo

Lamb

Naživo

Taking Back Sunday

Naživo

Selah Sue

Naživo

Vypsaná fixa

Tipy

Kam vyrazit?

Používáme cookies abychom Vám umožnili lepší procházení stránkou. Pro více informací si přečtěte Co jsou Cookies. Pokud budete pokračovat v procházení stránek, vyjadřujete souhlas s těmito podmínkami.