Hudební časopis zdarma ke stažení

App Store Google Play

Editorial

Editorial

Novinky

Novinky

Zaostřeno

Lenka Dusilová

Mám zaseto na novou desku

Obrazem

Očičkem Nožičky

Zaostřeno

Cenová smršť

Zaostřeno

Cena Apollo

Jak se lovil Kapr

Zaostřeno

Ceny Anděl

Kryštof, kam se podíváš

Headparáda

Redakční tipy

Zaostřeno

Festival Metronome

Potká se Iggy s Ivanem Kralem?

Ve studiu

5 otázek pro … Michal Ambrož

Zaostřeno

Sdílení fanoušků

Můj soundtrack

Lukáš Pavlásek

Jak jsem textoval pro Stouny

Čerstvé (z)boží

The Atavists

Zlé časy přicházejí

Headliner 1/4

Vinylmánie

Headliner 2/4

Velký příběh jednoho labelu

Headliner 3/4

James Jagger

Poprvé jsem seděl s tátou u piana

Headliner 4/4

První dojmy

Smršť vyjetá jak Kolumbie

Téma 1/4

56 debutů tisíciletí

Téma 2/4

56 debutů tisíciletí

Téma 3/4

56 debutů tisíciletí

Téma 4/4

56 debutů tisíciletí

Headliner

Adrian T. Bell

Nenapadlo mě, že budu muzikant

Rozhovor

Mike Trafik

Proč se tu drží huba

TOP

9 ranařů

Muzikanti, kteří zmlátili své fanoušky

Enface

Sarah Hartman

Mám motýly v břiše

Intro

Iggy Pop

Ikona

Portrét

Iggy Pop

Poezie šílenství

Diskografie

Od punku k šansonům a zpět

Recenze

Iggy Pop

Post Pop Depression

Hlášky

Dívala se na mě penetračně

Anketa

Obdiv, nezájem a společný sex

Rozhovor

Václav Havelka

Zásadní je dávat maximum

Reportáž

Prague Conspiracy

Kážeme víno a pijeme víno

TOP

10 klipů, které pobouřily

Jackie Crash

Twenty One Pilots

Všechny ručníky jsou po nás špinavý

Dotazník

The Bloody Beetroots

V taneční hudbě je příliš spekulací

česká stopa

Underworld

Na zasněženém poli

Story

Primal Scream

Spolek nezničitelných

Průvodce

Hard Rock Cafe

Jak to bylo s podprsenkou Blondie

Rozhovor

Simple Plan

Kritici nás nemají rádi

TOP

Muzikant + muzikant = VSL

Retro

Charles Aznavour

Když Básník zpívá

Rozhovor

Vladimír Merta

I starý křápy se dneska sbíraj

Insider

Jimmy Jam

Narodil jsem se, abych pomáhal hvězdám

Televize

Videorama

Enface

Aurora

Alenka z říše severu

Songstory

Gorillaz

Clint Eastwood

Vzpomínky

Wohnout

Sladkých dvacet

Moje deska

Elton John

Chtěl jsem nahrát radost

Ženský element

Birdy

Ptáčátko, kterému přejí hvězdy

Kvíz

Headliner test

Heavy

Natvrdo

 •  
   

  text Iva Boková

  To nej z tvrdé muziky od glam
  rocku až po death metal.

  | Korn | BabyMetal | Crossfaith | X Japan | Arakain |
  | Dope | Otep | Ministry | The Last Vegas |

  Natvrdo

   
   

  6

  heavy

  1

 •  
   

  | Citáty měsíce |

  Pro inspiraci

  „Když uklízím byt, což opravdu bytostně nenávidím, pouštím si k tomu hardcore, je to motivující. Když před domem pracuji na autě, pouštím si k tomu starý heavy metal. Každá hudba má pro mě konkrétní funkce.“

  – Peter Steele, Type O Negative

   

  foto: archiv umělce

  Ze života

  „Jsem opravdu rodinný typ. Mám rád rodinu. Osobně jsem letos založil čtyři nebo pět.“

  – Peter Steele, Type O Negative

   

  foto: archiv umělce

  Pro pobavení

  „Nikdy jsem nebyl příznivcem koakinu. Na kokainu vám nestojí, nemůžete spát, lámou se vám zuby. Co je na tom doprdele dobrého?”

  – Jon Bon Jovi

   

  foto: archiv umělce

   
   
   

  6

  heavy

  2

 •  
   

  Kytarista amerických Korn Brian „Head“ Welch napsal už čtvrtou knihu. Muzikant se v roce 2005 postaral o mediální poprask, když oznámil, že dospěl k duchovnímu prozření, odchází z kapely a odevzdává se Bohu. Na cestu víry se vydal poté, co skončil se všemi závislostmi, na kokainu, alkoholu, lécích a metamfetaminu, které ho téměř zabily.

  Další porce čtení pro
  fanoušky Korn.

   
   
   

  | Kniha měsíce |

  foto: archiv kapely

   
   
   
   

  Brian „Head“ Welch teď spolu se staronovou metalovou rodinou Korn pracuje na dvanáctém studiovém albu, které by prý mělo být hodně heavy a svým způsobem návratem ke kořenům.

  Muzice se nicméně zcela nezpronevěřil a vydal se na sólovou dráhu s formací Love & Death. Ta ovšem neměla nijak závratný komerční úspěch, a tak skončil finančním bankrotem a dostal se na samotné dno. Zažil krutých osm let, kdy navíc jako single otec vychovával náctiletou depresivní dceru se sklony k sebepoškozování, jež mu opět otevřely oči. V roce 2013 se ke kapele vrátil na několik koncertů a později se opět stal jejím právoplatným členem.

  A právě o tom všem velmi otevřeně Brian „Head“ Welch píše v nové knize nazvané With My Eyes Wide Open s podtitulem Miracles and Mistakes on My Way Back to Korn. Nakladatelství Nelson Books publikaci vydá 17. května 2016. Spolu s ní fanoušci získají zdarma ke stažení nový song od Welchova projektu Love & Death. Jeho předchozí kniha Save Me from Myself z roku 2007 se stala bestsellerem.

   
   

  6

  heavy

  3

 •  
   

  Japonsko je novou centrálou tvrdé hudby

   
   

  | Import měsíce |

  Když se řekne Japonsko, každému se vybaví exotika, i proto možná tamní rockové a metalové kapely budou vždycky pro americké i evropské publikum velmi atraktivní. V posledním roce se nejvíc mluví o třech formacích: o zlých holčičkách z formace Baby­Metal, mladících z metalcoreové kapely Crossfaith i největších hvězdách japonské rockové scény X-Japan. Všechny tři teď lákají na novinky.

   

  Popmetalová senzace BabyMetal

  Crossfaith slaví první dekádu

  Heavymetal pod značkou X Japan

   
   
   
   
   
   
   

  Crossfaith: Wildlife

  foto: archiv kapely

  foto: archiv kapely

  foto: archiv kapely

  typicky japonský subžánr metalové hudby. Smíchal popové dívčí zpěvy s opravdu tvrdou metalovou hudbou a vytvořil ohromující pódiovou show. Su-Metal, Yuimetal a Moametal před angažmá v kapele neměly tušení, co je metalová hudba. Mnozí pravověrní metalisté se triu BabyMetal vysmívají a tvrdí, že to je jen pokus o senzaci s cílem vydělat velké peníze nebo o „metal pro hipstery“.

  Druhé studiové album BabyMetal dostalo název Metal Resistance, vyjde 1. dubna a předznamená ho singl Karate. Očekávaná novinka naváže na dva roky starý eponymní debut, se kterým trojice japonských děvčat stále objíždí zeměkouli v rámci non-stop světového turné. Za projektem stojí tajemný Kobametal, producent ze společnosti Amuse Inc., který tvrdí, že jeho cílem bylo vytvořit

  Pětičlenná formace z Osaky letos oslaví deset let na scéně. Její hudební styl bývá popisován jako electronicore nebo industiral metal či metalcore a naživo je to solidní nářez. V půlce loňského září kapela vydala čtvrté studiové album nazvané Xeno. Koncem února se s ním vydala na turné po Evropě a ve středu 9. března jej naživo představí v pražském klubu Rock Café. Jako lákadlo na koncertní šňůru nedávno nabídla videoklip k songu Wildlife, ve kterém hostuje frontman velšských

  Skindred Benji Webb. Záběry do klipu byly pořízeny na loňském společném turné obou kapel.

  Dnes už legendární X Japan se na scéně pohybují přes třicet let a prodali přes třicet milionů desek. Původně heavymetalová formace začala v hudbě používat symfonické prvky, ale postupně se přerodila v obdobu amerických glam metalových kapel. X-Japan byli první rockovou skupinou, jež dosáhla globálního úspěchu pod nezávislým labelem. Po patnácti letech a pěti albech kapela v roce 1997 skončila. O deset let později ohlásila comeback, který doprovodila novým songem I.V.

  V roce 2011 vyrazili X Japan na první světové turné. Loni v červnu oznámil lídr, klasicky vzdělaný muzikant a módní ikona Yoshiki, že se připravuje nové album, první po dvaceti letech. Vyjít by mělo 12. března. X Japan měli v ten den vystoupit v londýnské Wembley Areně. Začátkem února však oznámili, že kvůli zdravotním problémům kytaristy koncert odkládají až na 4. března příštího roku. V lednu měl na filmovém festivalu Sundance v Americe premiéru dokument We Are X.

   
   

  6

  heavy

  4

 •  
   
   
   

  | Tipy měsíce |

   

  Tuzemská heavymetalová legenda Arakain se téměř přesně na den po dvou letech od předchozí nahrávky Adrenalinum přihlásila s novým studiovým albem. Už osmnáctou desku v pořadí nazvala tajemně Arakadabra a vydala ji 29. února. Naživo ji představí na rozsáhlém jarním turné, společném s kapelou Dymytry, které bude mít přes dvacet koncertních zastávek. První ochutnávkou nové muziky byl singl Diesel.

  Arakain zaklínají na Arakadabra

   
   
   

  Arakain: Diesel

  Klasická sestava Dope je zpátky

   

  S The Last Vegas rock‘ n‘ roll žije

   
   
   

  The Last Vegas:
  Bloodthirsty

  Nová reinkarnace Ministry

   

  Ministry: N.W.O.

   

  Další dávka „heavy mental rocku“ od otep

  Otep: Battle ready

   
   

  kapela vybudovala celkem slušné jméno hlavně díky koncertování v rámci turné s Mötley Crüe, AC/DC či Guns N‘ Roses.

  Mírně glam hardrocková parta z Chicaga v čele s charismatickým frontmanem Chadem Cherrym se drží tradice a v pravidelných intervalech sype do fanoušků nový hudební materiál. Studiová alba vydává bez zbytečně dlouhých přestávek, a tak se po dvou letech od předchozí nahrávky Sweet Salvation hlásí s novinkou nazvanou Eat Me, kterou vydá už 18. března. Láká na ni pilotním klipovým singlem Bloodthirsty. V Americe si

  Téměř zapomenutá industrial-metalová formace Dope se loni víc než po třinácti letech vrátila na scénu a letos hodlá pokračovat v klasické sestavě Edsel Dope, Acey Slade, Virus a Racci Shay. Odehrála několik koncertů v Americe, Rusku a Velké Británii. V červnu se můžeme těšit na živák s jedenadvaceti songy. Už teď je možné si desku předem objednat. Kapela tak chce získat peníze na financování velkého amerického turné, které by pak ráda rozšířila také do Británie, Evropy, Asie a Austrálie. Celou šňůru natočí a nabídne

  na svém vůbec prvním live DVD. Zatím poslední studiové album No Regrets je venku od roku 2009. Letos Dope vydají novinku Blood Money.

  s opalizujícími ženami a vyzývala bohy, aby povstali z popela“. Těžko říct, co přesně si pod tím představit… Uslyšíme 15. dubna, kdy deska vyjde.

  Extrémní metalisté dokončují sedmé studiové album Generation Doom. Co na něm můžete čekat, naznačuje první ukázka v podobě songu Lords of War, která je vyjádřením vzdoru vůči vojenskému průmyslu, policejní brutalitě a politickému útisku. Hlavní postava kapely, rapující a ukřičená zpěvačka, básnířka, ilustrátorka a aktivistka Otep Shamaya prý na novince „kompletně odhalila duši a dovolila jí vznést se, rozmlouvala s Lunou, políbila Slunce, vedla válku s králi nočních můr, hřešila

  Šílený lídr industrial-metalových Ministry Al Jourgensen založil nový projekt Surgical Meth Machine. Ve vlastním nahrávacím studiu v kalifornském Burbanku s ním pod dohledem producenta Sama D‘Ambruosa natočil eponymní debutové album. Výsledek jejich snažení 15. dubna na základě právě podepsané smlouvy vydá společnost Nuclear Blast Records. Jourgensen už loni v říjnu vysvětlil, že po smrti kytaristy Mikeyho Scaccii nechce pod názvem Ministry pokračovat s mladými muzikanty. Nový projekt založil

  i proto, aby mohl přijít s agresivní hudbou i řadou překvapení, která by od něj fanoušci nečekali, například v podobě popových písní.

   
   

  6

  heavy

  5

 •  
   
   

  Tady nechcete chybět

  | Koncerty měsíce |

  5. 3. 2016

  Simple Plan, Ghost Town, The Bottom Line

  Malá sportovní hala, Praha


  5. 3. 2016

  The Neigbourhood

  Lucerna Music Bar, Praha


  7. 3. 2016

  IAMX

  Fléda, Brno


  8. 3. 2016

  Brian May & Kerry Ellis

  Kongresové centrum, Praha


  9. 3. 2016

  Crossfaith, The One Hundred

  Rock Café, Praha


  13. 3. 2016

  Sick of it All, Broken Teeth, Crowned Kings

  Palác Akropolis, Praha

  16. 3. 2016

  Avantasia

  Forum Karlín, Praha


  17. 3. 2016

  Baroness

  Lucerna Music Bar


  19. 3. 2016

  Van Canto, Grailknights, Winterstorm

  Masters of Rock Café, Zlín


  20. 3. 2016

  Van Canto, Grailknights, Winterstorm

  MeetFactory, Praha


  23. 3. 2016

  Uriah Heep

  Masters of Rock Café, Zlín


  27. 3. 2016

  Udo Dirkschneider, Anvil

  MeetFactory, Praha

   
   

  6

  heavy

  6

 
×
Čtete:
2016/3
Natvrdo

Hip Hop

Elementy ulice

Folk

Bez cancáku

Klasika

Teď vážně

Indie

Ty kytary!

Jazz a blues

Bluesbar

Alternativa

Kroky podzem

EDM

MDMA

Mluvené slovo

Vyprávěj

Recenze měsíce

Adrian T. Bell

Night and Day

Recenze

17. března 2016

Recenze

3. února 2016

Duel

Ektor

Recenze

SMS

Naživo

Tricky

Naživo

Marina & Diamonds

Naživo

The Libertines

Naživo

Bára Poláková

Naživo

Simple Plan

Naživo

The Neighboorhood

Naživo

Brian May

Naživo

Headliner narozeniny

Naživo

Years & Years

Naživo

SBCR

Naživo

Michal Pavlíček

Rychlá sóla a zaprášená saka

Naživo

Greg Dulli

Pohoda se zpěvem a přáteli

Naživo

Kodaline

Naživo, ale srdcervoucí

Naživo

Hurts

Méně romance, více diskotéky

Naživo

Scorpions

Stále plni síly

Obrazem

Hory, hudba, mejdany

Kalendárium

Památné dny

Tipy

Kam vyrazit?

Tiráž

Tiráž

Používáme cookies abychom Vám umožnili lepší procházení stránkou. Pro více informací si přečtěte Co jsou Cookies. Pokud budete pokračovat v procházení stránek, vyjadřujete souhlas s těmito podmínkami.