Hudební časopis zdarma ke stažení

App Store Google Play

Novinky

Co se děje

Redakční tipy

Headparáda

Ve studiu

5 otázek pro Prague Conspiracy

Můj soundtrack

Kristýna Kolocová

Čerstvé (z)boží

Nèro Scartch

Headliner 1/3

Coldplay

Headliner 2/3

Chris Martin

Headliner 3/3

Coldplay

Tipy

35 zaručených vánočních dárků

Rozhovor

Prostitutes

Star Wars

9 hudebníků, které provází Síla

Headliner

KLARA.

Rozhovor

Chris Corner

Art

7 nej uměleckých obalů

Jackie Crash

YellowCard

Téma

Poslední dny Johna Lennona

Story

Motley Crue

R.I.P.

Ice B byl bůh

Reportáž

Slza

TOP

9 největších vánočních hitů

Rozhovor

Struneři

Ženský element

Grimes Ještě divnější, než se zdá

Rozhovor

Anti-Flag

Televize

Videorama

TOP

11 pánů kteří znějí jako dámy

Vizuál

Warren FU

Retro

Frank Sinatra

Rozhovor

Katarína Knechtová

Test

H-D Kvíz

Insider

Barry Dickin

Song Story

Chris Isaak

Enface

Wolf Alice

Story

Johny Depp

Kalendárium

Památné dny

Hip Hop 1/2

Elementy ulice

Hip Hop 2/2

Dian

Klasika

Teď vážně

Folk

Bez cancáku

Mluvené slovo

Vyprávěj

Hard & heavy

Ocelové srdce

Jazz a blues

Bluesbar

Indie

Ty kytary!

 •  

  text kay buriánek

  Kytary útočí. Temně, teskně, naštvaně, radostně i hlasitě.
  Značka: vážně a nezávisle.

  | Ho99o9 | Show Me The Body | Dead Cross |

  | My Disco | Spewing Cum | Johnny Survived |

  Ty kytary!

   
   

  7

  indie

  1

 •  
   

  Ho99o9 neboli Horror jsem už rozmazával párkrát. Přeskakují z jednoho žánrového chlívku do druhého a je celkem jedno, kde jsou, protože jsou rap, punk, hardcore, industrial i EBM dohromady. Hodí se všude, nelíbí se každému. Vypadají násilnicky a v době, kdy si i svého souseda raději měříme dvakrát, chceme ho mít vždy raději na očích a nikdy za zády, jsou přesně tím prototypem exota jiné barvy kůže, který konformním bílým obyvatelům planety zvyšuje tep.

  Ho99o9: DeathKult Disciples (999 Anthem)

   
   
   

  | Klip měsíce |

   
   

  Ho99o9:

  DeathKult Disciples

  k DeathKult Disciples myslím nepotřebuje žádný komentář.

  Sleduju je tak půl roku. David Urban
  z D Smack U mi teď tvrdil, že se je pokouší přivézt do Čech už asi rok. NME je označil za jednu z koncertních senzací roku 2015. Míchají všechno, nic jim není svaté. Milují malé kluby a malé kluby milují je. Jsou tou nej­současnější podobou undergroundového hip hopu bez předsudků s esenciálními prvky punku a hardcore. Právě vydali nové EP a mixtape s názvem Dead Bodies In The Lake a klip

   
   

  7

  indie

  2

 •  
   

  Show Me The Body jsou jednou z nejinvenčnějších a nejdivnějších kapel, kterou jsem za poslední dobu objevil. Za prvé – mají v sestavě bendžo. Fuj. Za druhé – totálně serou na trendy, čímž vytvářejí svůj vlastní nový trend, hudební i vizuální. Za třetí – jsou z New Yorku a je to na nich sakra poznat! Vším. New York je obdobně jako Londýn místem pokojných kolizí různých kultur a etnik a co z toho vychází, je pochopitelně bez žánrových i geografických předsudků.

  Show Me The Body: SMBD

   
   
   

  | EP měsíce |

   
   

  Show Me The Body:

  Bone Soup

  ale na druhou stranu se vlastně docela tvrdě potírá kreativita, protože přece „dobrá hudba“ je unifikovaná. Zdá se, že od převratu v roce 1989 jsme zas tak dlouhou kulturní cestu neušli, a pokud ano, tak blbým směrem.

  Za čtvrté – je jim dvacet a vůbec jim nevadí, že místy znějí staře jako, řekněme, The Birthday Party. Kdyby byla každá nově vznikající hudba tak prostá komplexů, hudební svět by byl obdobným inspirativním rájem, jako byl underground v osmdesátých a devadesátých letech. Za páté – z té neurotické, a přesto mírumilovné produkce Show Me The Body jde podobná energie, kterou jsem zažil v době po revoluci, kdy téměř primární emocí byla radost ze znovunabyté umělecké svobody bez limitů, represí a segregování. To už je dávno pryč. Dneska se sice nelustruje,

   
   

  7

  indie

  3

 •  
   
   
   

  Důmyslně utajovaná
  superkapela Dead Cross
  stojí za pozornost.

  | All stars tým měsíce |

  Na tohle není možné se netěšit. O utajované superkapele se v kuloárech šuškalo už nějakou dobu, ale teď šli všichni zúčastnění s pravdou ven. Dead Cross tvoří vynikající bubeník Gabe Serbian známý z The Locust, Holy Molar, Cattle Decapitation, Retox a spousty dalších kapel, tentokrát překvapivě za mikrofonem. Dalším je Justin Paearson, který je jako Gabeův bratr ve zbrani, protože s ním prošel většinou zásadních bandů

  ze San Diega, The Locust počínaje a Head Wound City konče. Dále kytarista Michael Crain, který s Justinem hraje v Retox, a překvapivým esem v celé sestavě je legendární bubeník Slayer Dave Lombardo. Podle všeho tyhle čtyři dal dohromady producent Ross Robinson, který se s Lombardem dobře zná a točil také poslední desku Head Wound City. Nezbývá než si počkat, ale fakt je, že tahle sestava prostě nemůže zklamat.

   
   

  7

  indie

  4

 •  
   

  My Disco: Severe

   
   
   

  | Album měsíce |

  Temní, klaustrofobičtí a extrémně minimalističtí. Takoví jsou My Disco. Jeden by čekal, že jsou ze Skandinávie, protože trochu připomínají kapely jako Iceage a Holograms, jenže My Disco jsou z australského Melbourne. O jejich hudbě se nedá mluvit moc sofistikovaně a dlouho, protože svůj sound velmi účelně ořezali na základní tribální elementy. Přesto má v sobě až

  rituální sílu, možná právě díky té jednoduchosti. Severe je urbanistická džungle, je jako betonový sen každého, kdo se pokoušel designovat základní pilíře moderního sonického kultu. K zešílení statická basa a nervní kytarové plochy poskládané se stoickou nehybností na geometrické bicí. Je to tak jednoduché, a přitom ďábelsky rafinované, nestoudné a kacířské.

   
   

  My Disco: Live at Camp

  A Low Hum

  My Disco: Sunray

   
   

  7

  indie

  5

 •  
   

  Další New York. Zdá se, že tamní současná scéna je krmená pěkně mastnou pizzou a laciným teplým pivem, ale nese to svoje ovoce. Spewing Cum mají kouzlo raného osmdesátkového punku, The Strokes před explozí, pozůstatků intelektuálního electroclashe, levných barů v Lower East Side a tak vůbec. Jenže i přes ten retro parfém je to současná scéna. Možná je podobná té malé, ale nezaměnitelné scéně kolem pražské Sedmičky nebo Bubnu. Ale pro lidi kolem ní a vně má mnohem větší cenu než třeba vidina vyprodaného největšího stadionu ve městě. Spewing Cum jsou trochu takoví Cerebral Ballzy, kdybyste jako náhodou věděli, vo co go.

  Spewing Cum jsou
  současný retro parfém

   
   
   

  | Objev měsíce |

   
   

  Spewing Cum: D&A

  Spewing Cum: The Grand Victory (živě)

  Spewing Cum:

  Spewing Cum

   
   

  7

  indie

  6

 •  
   

  Johnny Survived jsou aviváží mezi vztekem a harmonií. I když skupinu tvoří tři členové (dvě holky a kluk), jsou sami sobě navzájem geometrickým protikladem. Dala je dohromady touha po bezmezné expresi, kdy individuální se mění v celistvé. Uběhl rok a kapela natočila svoje první EP. Je na něm pět songů, které konceptuálně zapadají do příběhu o nekonečné cestě na dno a zpět. Johnny Survived. Z Plzně. Těší nás a snad bude těšit i vás.

  Johnny Survived mají
  dívčí převahu.

   
   
   

  | Tuzemák měsíce |

   
   


  Johnny Survived:

  Johnny Survived

  Johnny Survived:

  In the Woods

   
   

  7

  indie

  7

 
×
Čtete:
2015/12
Ty kytary!

Alternativa

Kroky podzem

EDM

MDMA

Odjinud

Mimochodem

Recenze měsíce

Adele

Recenze

Recenze 17. 12. 2015

Recenze

Recenze 3. 12. 2015

Duel

Mandrage

Recenze

SMS Recenze

Naživo

Kraftwerk

Naživo

Everything, Everything

Naživo

Editors

Naživo

Converse

Naživo

A Place to Bury Strangers

Naživo

Wombats

Naživo

Whitesnake

Naživo

Cassandra Wilson

Naživo

Slash

Naživo

Máchův Brooklyn

Naživo

IAMX

Naživo

Ben Cristovao

Naživo

ZAZ

Tipy

Kam vyrazit?

Tiráž

Tiráž

Používáme cookies abychom Vám umožnili lepší procházení stránkou. Pro více informací si přečtěte Co jsou Cookies. Pokud budete pokračovat v procházení stránek, vyjadřujete souhlas s těmito podmínkami.