Hudební časopis zdarma ke stažení

App Store Google Play

Novinky

Co se děje

Redakční tipy

Headparáda

Ve studiu

5 otázek pro Prague Conspiracy

Můj soundtrack

Kristýna Kolocová

Čerstvé (z)boží

Nèro Scartch

Headliner 1/3

Coldplay

Headliner 2/3

Chris Martin

Headliner 3/3

Coldplay

Tipy

35 zaručených vánočních dárků

Rozhovor

Prostitutes

Star Wars

9 hudebníků, které provází Síla

Headliner

KLARA.

Rozhovor

Chris Corner

Art

7 nej uměleckých obalů

Jackie Crash

YellowCard

Téma

Poslední dny Johna Lennona

Story

Motley Crue

R.I.P.

Ice B byl bůh

Reportáž

Slza

TOP

9 největších vánočních hitů

Rozhovor

Struneři

Ženský element

Grimes Ještě divnější, než se zdá

Rozhovor

Anti-Flag

Televize

Videorama

TOP

11 pánů kteří znějí jako dámy

Vizuál

Warren FU

Retro

Frank Sinatra

Rozhovor

Katarína Knechtová

Test

H-D Kvíz

Insider

Barry Dickin

Song Story

Chris Isaak

Enface

Wolf Alice

Story

Johny Depp

Kalendárium

Památné dny

Hip Hop 1/2

Elementy ulice

Hip Hop 2/2

Dian

Klasika

Teď vážně

Folk

Bez cancáku

Mluvené slovo

Vyprávěj

Hard & heavy

Ocelové srdce

Jazz a blues

Bluesbar

Indie

Ty kytary!

Alternativa

Kroky podzem

EDM

MDMA

Odjinud

Mimochodem

Recenze měsíce

Adele

Recenze

Recenze 17. 12. 2015

Recenze

Recenze 3. 12. 2015

Duel

Mandrage

Recenze

SMS Recenze

Naživo

Kraftwerk

Naživo

Everything, Everything

Naživo

Editors

Naživo

Converse

Naživo

A Place to Bury Strangers

Naživo

Wombats

Naživo

Whitesnake

 • Legendární britsko-americká kapela Whitesnake se přijela poklonit slavným Deep Purple, skupině, které je frontman Whitesnake David Coverdale podle vlastních slov vděčný za celoživotně úspěšnou kariéru.

  text Iva Boková

  foto Karel Šanda

   

  S primadonou na pódiu

  WHITESNAKE

   
   

  4

  naživo

  1

 •  

  naživo

   
   

  4

  2

  Na dvanáctém studiovém albu Whitesnake jsou upravené právě ty skladby z desek, které David Coverdale kdysi s Deep Purple nahrál a tvořily i páteř setlistu.

  Pražskou, přibližně hodinu a tři čtvrtě trvající show v přibližně z poloviny zaplněné O areně zahájili Whitesnake skladbou Burn a z „purplovské“ éry postupně přidali také songy The Gypsy, You Keep On Moving, Mistreated, You Fool No One a Soldier Of Fortune.

  V závěru základního hracího času se dostalo také na zřejmě největší hity z dílny Whitesnake, které jsou stálicemi ve vysílání rockových rádií, takže minimálně refrény zná každý. Is This Love a Here I Go Again tak s Davidem Coverdalem a spol. zpívali téměř všichni. Jako přídavek kapela přihrála klasickou energickou věc Still Of The Night a definitivně se rozloučila tóny baladické We Wish You Well, které už ovšem zněly jen ze záznamu.

  Ani Whitesnake si neodpustili sóla. V kapele se za téměř čtyřicet let existence vystřídal nespočet hudebníků. Coverdale sestavu postupně omlazoval a z dob dávno minulých mu tak, s několika pauzami, zůstal pouze bubeník Tommy Aldridge, který předvedl velmi slušnou, až zběsilou bubenickou show. Kytaristi Reb Beach a Joel Hoekstra sólovali vcelku příjemně, i když to i tak působilo jako trochu zbytečná výplň.

  Koncert byl celkově energický, zvuk vyladěný. Jen ten Coverdale… Frontman Whitesnake je celkem známý tím, že se chová jako primadona. V Praze to sice moc nepřeháněl, i tak byl ale na pódiu tak nějak spíš sám pro sebe než pro fanoušky, jako kdyby se na sebe s obdivem díval do zrcadla. Zpíval obstojně, ale většinou se opíral o hradbu silných vokálů obou kytaristů, baskytaristy Michaela Devina a klávesisty Michele Luppiho, nebo „kritické“ pasáže jednoduše nechal na fanoušcích.

 •  

  O arena, Praha,
  17. 11. 2015

   

  naživo

   
   

  4

  3

  Netradičně až nakonec se zmíním o předkapele, superskupině The Dead Daisies. Do pražské O areny se vrátila necelý půlrok poté, co tam předskakovala Kiss. Daisies vystoupili v hvězdné sestavě, kterou tvoří kytarista Richard Fortus a klávesista Dizzy Reed z Guns N´Roses, baskytarista Marco Mendoza původně ze Thin Lizzy, bývalý bubeník Ozzyho Osbourna či Billyho Idola Brian Tichy a dočasně také dánský kytarista Soren Ander­son, týdenní záskok za Davida Lowyho.

  Kapela v tomto složení existuje jen něco málo přes rok, ovšem na pódiu působí naprosto konzistentně. Muzikanti jsou sehraní,

  funguje mezi nimi ohromná chemie, vystupují s lehkostí a nepřehrávanou rockerskou upřímností. Věříte jim zkrátka každý pohyb i každé slovo. Jejich koncert nabídl hlavně skladby z aktuální druhé studiovky Revolución, která je plná chytlavých songů, jež dokonale fungují i naživo. Když je pánové ještě v pravý čas doplní o hitové covery, konkrétně Hush od Joe Southa či Helter Skelter od The Beatles, zamilujete si je a už se těšíte, až dorazí znovu, klidně hned zase za půl roku.

  Kdo ví, třeba se jednou dočkáme i toho, že Whitesnake přijedou jako předkapela
  The Dead Daisies.

 •  
   
   
   
   
   
   
   
   

  naživo

   
   

  4

  4

 
×
Čtete:
2015/12
Whitesnake

Naživo

Cassandra Wilson

Naživo

Slash

Naživo

Máchův Brooklyn

Naživo

IAMX

Naživo

Ben Cristovao

Naživo

ZAZ

Tipy

Kam vyrazit?

Tiráž

Tiráž

Používáme cookies abychom Vám umožnili lepší procházení stránkou. Pro více informací si přečtěte Co jsou Cookies. Pokud budete pokračovat v procházení stránek, vyjadřujete souhlas s těmito podmínkami.