Hudební časopis zdarma ke stažení

App Store Google Play

Editorial

Editorial

Novinky

Novinky

Ve studiu

David Koller

Mucha i Hentai to vzali po svém

Headparáda

Headparáda

Zaostřeno

Čistý festival

Buskingem k recyklaci

Zaostřeno

Die Antwoord

Šílenství pokračuje

Ve studiu

5 otázek pro … Lazer Viking

Můj soundtrack

Jana Kománková

Devadesátkovej spirit byl nejvíc

Zaostřeno

Vypsaná fixa

Tlít se bude na Střeláku

Čerstvé (z)boží

Pandoo

Žádné druhé housle

Očima

Festivaly pod obraz

Zaostřeno

Brutal Assault- ekofestival

Headliner

Skrillex

Šťastlivec

Rozhovor

Foals

Na vrcholu pyramidy

TOP

Nudapláž aneb 10 nahatých obalů

Rozhovor

Moimir Papalescu

Robot s duší

Téma

Rock proti rasismu

Kladivem na nácky

TOP

11 trestanců Aneb z výsluní do chládku

Speciál

Festivaly

Na vlastní kůži

Zápisky

Rock For People

Mimo hlavní pódia

Rozhovor

Suuns

Nejlíp hrajeme po setmění

Rozhovor

Turbowolf

Bez špuntů na nás nechoďte

TOP

Pohoda

6 nálepek pro trenčínský fenomén

Pohled

Colours of Ostrava

Mezi osmi očima

5 minut s

Tame Impala

Na koncertě se chci nechat smést

Trip

Mighty Sounds

Kašlat na kapely

TOP

Srpnové hvězdy Aneb 7+1 festivalová ozdoba

Headliner

Stypka

Ten jeden co nejuchá

Story

Steven Tyler

Country je nový rock'n'roll

 • Country

  je nový

  rock & roll

  STEVEN TYLER

  text Iva Boková

  foto facebook, profimedia

   

  6

   

  story

  1

 • Zpěvák Aerosmith právě vydal první sólové album We‘re All Somebody from Somewhere. O tom, že by někdy rád natočil samostatnou desku, mluvil poměrně dlouho. A stejně tak o své lásce ke country. A tak s téměř sedmi křížky na krku Steven Tyler přichází s nahrávkou, kterou čekal málokdo.

   

  Steven Tyler a Mick Jagger z The Rolling Stones mají zřejmě stále ze všech zpěváků největší ústa, což jistě přispívá k Tylerově dokonalému pěveckému projevu. Ačkoli mu táhne na sedmdesátku, kterou oslaví za dva roky, zvládá bravurně a v plné míře využívat barevný hlasový rejstřík o rozsahu čtyř oktáv. Ani teď, kdy dosáhl úrovně relativně vyklidněné, elegantní, stylové hudební ikony, nezapomíná používat takové ty své typické skřeky jako z džungle. Steven se o práci na první sólové country desce zmínil koncem března loňského roku a o týden pozděj podepsal smlouvu s vydavatelstvím Dot Records.

  Proč se rocková ikona rozhodla vydat cestou country music? Těžko říct. Respektive, on sám v tom má jasno, ale zlí jazykové tvrdí, že se jen chtěl pojistit pro případ, že by

  byl vyhozen z Aerosmith nebo že by kapela skončila. A musel si zvolit jiný žánr než rock, aby se jeho sólový počin příliš nesrovnával s tvorbou skupiny, v níž působí přes pětačtyřicet let a se kterou nahrál patnáct studiových alb. Mimochodem, od vydání prvního eponymního po zatím poslední Music from Another Dimension! uplynulo bez dvou měsíců čtyřicet let.

  „Country písničky dovedou věrně vyjádřit, co má člověk na srdci. Rock & roll je takový rezervovanější,“ uvedl například Tyler k tomu, z čeho vychází jeho zaujetí tímto žánrem. „Ale country se mění. Jaren Johnston, The Cadillac Three a Florida Georgia Line potvrzují, že je velice variabilní. Moderní country využívá třeba a cappella pasáže, rap nebo tvrdší beaty.“

   
   

  6

  story

  2

 •  
   

  Nashville je něčím magický a taková byla i atmosféra práce s lidmi, kteří se na desce podíleli

   

  Loni v dubnu vypustil Steven Tyler do světa první ochutnávku v podobě singlu Love Is Your Name. V den vydání ji do rotace nasadilo sto dvacet amerických country rádií. Je krásná a příjemná. Mírný nádech country v ní sice díky akustickým kytarám slyšet je, ale jinak zní spíš, jako kdyby šlo o novou píseň od Aerosmith v umírněnějším tempu. A pozor! Aby nedošlo k mýlce, tím nádechem country se samozřejmě myslí americká country music, ne ta česká. „Country je nový rock & roll,“ prohlásil loni v létě Steven Tyler v rozhovoru pro Rolling Stone. Od té doby se toto heslo stalo jeho mottem.

  Skladbu, která se nahrávala v Blackbird Studios v Nashvillu v produkci Danna Huffa, vytvořili Eric Paslay a Lindsey Lee. Steven Tyler ji natočil společně s doprovodnou kapelou

  Loving Mary. V úvodu skladby zní autoharfa, hudební nástroj, který se dnes v moderní country music používá už jen zřídka. Nechybí ani housle a banja. „Je to něco mezi Steven Tylerem, Mumford & Sons a Everly Brothers,“ popsal skladbu sám zpěvák.

  S touto písničkou absolvoval mediální propagační kolečko, přičemž ji naživo zazpíval například také jako host na finále čtrnáctého pokračování talentové soutěže American Idol. V rámci dalšího proma, cíleného hlavně na fanoušky country, si zahrál sám sebe v jednom dílu hudebního dramatu Nashville. A když už jsme u toho Nashvillu, právě tam se Steven Tyler na víc než rok přestěhoval, aby nasál atmosféru kolébky country a také aby usnadnil spolupráci s tamními country umělci.

   
   

  6

  story

  3

 •  

  Poslední turné je něco, o čem s Aerosmith diskutujeme už nějakých pět let

   
   

  Country písničky dovedou věrně vyjádřit, co má člověk na srdci

   

  Všechny ukázky byly poměrně slušným lákadlem a příslibem kvalitní muziky. Sám Tyler je deskou nadšený: „Doufám, že si ji všichni poslechnete a budete se mnou souhlasit, že spadla z nebe. Já s tím nemám nic společného, takový je Nashville. To město je nějak magické a taková byla i atmosféra práce s lidmi, kteří se na desce podíleli.“

  Na červenec až září si Steven Tyler naplánoval devatenáct koncertů v rámci sólového Out On a Limb Tour. „Těším se na to překvapení,

  Loni v červnu frontman Aerosmith s kapelou vyrazil na další část severoamerického Blue Army Tour s koncertními zastávkami v sedm­nácti městech. V září ještě následovalo vystoupení v Moskvě. Od loňského podzimu do letošního jara už se ovšem plně soustředil na první vlastní hudební dítě, debutové sólové album. V lednu fanouškům naservíroval další ukázku – singl Red, White & You – a těsně před vydáním, v červnu letošního roku, přidal třetí singl v podobě titulní písně We‘re All Somebody from Somewhere. Ta je energická, ve svižnějším rytmu a má svěží funky vibe. Rytmus bicích chvílemi připomíná téměř třicet let starou hitovku Rag Doll od Aerosmith.

  Hned po šňůře čeká nestárnoucího frontmana s nehasnoucím sex-appealem a zářivou energií dalších deset koncertů s Aerosmith, kde se také coby stylový muž vrátí k rockovým „kostýmům“. Kapela se totiž chystá na turné po Latinské Americe. Tyler tak opět přepne z country módu na rockový a vyladěné oblečení v přírodních barvách opět vymění za barevnější rockové a na mikrofon si zpátky pověsí ty typické barevné glamové šátky.

  Všechno ale mohlo být jinak, protože letos v květnu začaly v médiích kolovat informace, že Aerosmith snad chtějí Stevena Tylera vyhodit a nahradit někým jiným. Hrozba však byla naštěstí záhy zažehnána, když kapela takové drby rázně vyvrátila: „Jakékoli fámy, že hledáme nového zpěváka, jsou nepravdivé.

  které se bude lidem zračit v obličejích, až začneme hrát. Zpíváme tři a mám v kapele tři dívky, takže na nás bude krásný pohled. Ale beze srandy. Mám radost a jsem vděčný. Nashville byl ke mně natolik přívětivý, že jsem tam dokázal natočit patnáct písniček, které dopadly mohem líp, než jsem očekával. Pochopitelně se moc těším, až budu mít příležitost je všechny zpívat naživo.“

   
   

  6

  story

  4

 •  

  Jako zpěvák bude Steven Tyler už navždy spojován s Aerosmith.

  Všech pět z nás se těší do Jižní Ameriky a Mexika,“ napsal v oficiálním prohlášení kytarista Joe Perry.

  Situace, která nastala v roce 2009, se tedy neopakuje. Tehdy totiž kytarista Brad Whitford prohlásil, že kapela zvažovala výměnu zpěváka. Bylo to v době, kdy Steven Tyler porotcoval v talentované soutěži American Idol, psal memoáry a věnoval se dalším aktivitám, zatímco ostatní muzikanti chtěli točit novou desku. Padala jména jako Lenny Kravitz či Chris Cornell. „Mluvili jsme o spoustě lidí. Od Mylese Kennedyho po Axla. Zvažovali jsme několik jmen včetně Sammyho Hagara. To by byla velká legrace,“ zmínil Whitford, o kterých zpěvácích kapela přemýšlela.

  Upřímně, i když jde v řadě případů o „pány zpěváky“, Steven Tyler je jen jeden. K jeho

  výměně teď neexistuje důvod, ačkoli si odskočil na sólovou country dráhu. Fanoušci jsou zřejmě jen lehce paranoidní po pár let starých spekulacích a poté, co AC/DC místo Briana Johnsona angažovali Axla Rose.

  Jisté ale je, že kapela chystá turné na rozloučenou. „Poslední turné je něco, o čem diskutujeme už nějakých pět let,“ přiznal Joe Perry časopisu Rolling Stone. „Správné slovo je ale spíš zvažujeme, protože zatím nepadlo žádné konkrétní rozhodnutí, neexistuje přesný plán. Nic není potvrzené.“

  Steven Tyler se k tématu vyjádřil v show Howarda Sterna: „Tuhle kapelu miluji, opravdu, ano, vyrazíme na turné na rozloučenou, ale jen proto, že už je čas. Bude to příští rok.“ Nedýcháte? Můžete opět začít! Steven totiž následně dodal: „Vyjedeme na poslední turné, které potrvá… zřejmě věčně.“

   
   

  6

  story

  5

 •  
   

  Kdo je
  Steven Tyler

  Ikonický skladatel, multiinstrumentalista a zpěvák jedné z nejúspěšnějších amerických rockových kapel Aerosmith.

  Jako frontman má snadno rozpoznatelné a velmi dynamické vystupování a platí za jednoho z nejlepších rockových zpěváků všech dob.

  Spolu s Aerosmith má celosvětově na kontě přes 150 milionů prodaných desek, čtyři ceny Grammy, šest American Music Awards, čtyři ceny Billboard a jednu Emmy.

  Pochlubit se můžou spoustou hitů, pětadvaceti zlatými, osmnácti platinovými a dvanácti multiplatinovými deskami.

  V roce 2001 byli Aerosmith uvedeni do Rock&rollové síně slávy.

  V roce 2013 se Stevenu Tylerovi dostalo hned dvou prestižních poct za skladatelské umění – získal cenu ASCAP Founders Award a byl uveden do Songwriters Hall of Fame.

   
   

  První singl z alba navnadil nejen country publikum.

  Steven Tyler

  Love Is Your Name

   
   
   
   

  Titulní skladba měla live premiéru v pořadu Live on Today Show.

  Steven Tyler

  We‘re All Somebody from Somewhere

   
   
   
   

  Nobel Peace Prize Concert
  a rok 2014.

  Steven Tyler

  Livin‘ On the Edge

   
   
   
   

  Steven Tyler feat. Slash u komika Howarda Sterna.

  Steven Tyler

  Dream On

   
   
   
   
   
   

  6

  story

  6

 
×
Čtete:
2016/8
Steven Tyler: Country je nový rock'n'roll

Hlášky

Steven Tyler

Sex je nejmocnější síla ve vesmíru

Téma

Vzestup a pád pop punku

Story

Blink-182

Jak přišla krize identity

Televize

Videorama

Rozhovor

Jake Bugg

Sám za sebe

Retro

Pezinok 1976 a 1977

Zapomenutá historie slovenského Woodstocku

Comeback

minus123minut

Na chvíli se sobě vzdálit

Insider

Jaroslav Beck

Další Hans Zimmer vzejde z videohry

Enface

Živé Kvety

Veselé písničky nám nejdou

Dotazník

Caravan Palace

Elektroswing přetrvá

Ženský element

Tarja

žhavé srdce ledové královny

Art

7 nej kosmických obalů

Průvodce

Hard Rock Cafe

Elvisovy černé šaty

Rozhovor

Fat White Family

KAŽDÝ V SOBĚ MÁ KOUSEK HITLERA

Songstory

Xavier Baumaxa

Nazijazz

Enface

Teepee

NECHÁVÁME SE UNÉST

TOP

Barbra Streisand

Vysmívaná i inspirující

Kvíz

Headliner test

Heavy

Natvrdo

Hip Hop

Elementy ulice

Folk

Bez cancáku

Indie

Ty kytary!

Jazz a blues

Bluesbar

Alternativa

Kroky podzem

EDM

MDMA

Mluvené slovo

Vyprávěj

Recenze měsíce

Biffy Clyro

Ellipsis

Recenze měsíce

Prago Union

Smrt Žije

Recenze

Recenze

Duel

Blink-182

California

Recenze

SMS recenze

Naživo

Black Sabbath

V posledním tažení

Naživo

Iron Maiden

Chtělo to jen lepší zvuk

Naživo

Headliner pontony

Kotel i piánko

Naživo

Rodriquez

Nostalgie, pokora i rozpačitost

Naživo

Fingers Up

Naživo

Tyler The Creator

Když je rap víc punk

Naživo

Rihanna

Jak odzpívat koncert zadkem

Naživo

The Dead Daisies

Rockový večer v nóbl prostředí

Naživo

Republic of Two

Melancholie mezi stromy

Kalendárium

Památné dny

Tipy

Kam vyrazit?

Festivaly 2016 úvod

Festivaly 2016

Festivaly 2016

Festivaly 2016

Tiráž

Tiráž

Používáme cookies abychom Vám umožnili lepší procházení stránkou. Pro více informací si přečtěte Co jsou Cookies. Pokud budete pokračovat v procházení stránek, vyjadřujete souhlas s těmito podmínkami.